نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

نکات بازاریابی در لینکدین برای مشاغل کوچک و فریلنسرها

بازاریابی در لینکدین

همان طور که میدانید شبکه اجتماعی لینکدین فضای حرفه ای و کاری دارد. این پلتفرم ابزاری قدرتمند برای کارآفرینان انفرادی و فریلنسرهاست که می‌تواند به شما در یافتن همکارانی با پوزیشن شغلی مشابه و مشتریان بالقوه کمک کند. در این مقاله قصد داریم نکات بازاریابی در لینکدین را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید شبکه ارتباطات خود را توسعه دهید.

راه‌هایی که می‌توانید از این پلتفرم به نفع خود استفاده کنید:

در مرحله اول صداقت داشته باشید: داستان خود را بگویید، موفقیت‌های خود را به نمایش بگذارید؛ نام تجاری خود را بسازید و تخصص خود را در برابر یک جامعه بزرگ به نمایش بگذارید.

سئوی فید: شما می‌توانید پیج خود را به صورت عمومی برای همه قابل مشاهده کنید. این مورد به شما کمک می‌کند تا سئوی خود را با محتوای تازه، ارزشمند و غنی از کلمات کلیدی تغذیه کنید.

یک فضای ارتباطی بسازید: به مخاطبان و مشتریان فضایی را اختصاص دهید تا شما را در فضای وب پیدا کنند. برای این کار آدرس وبسایت شخصی خود را به اکانت لینکدین خود اضافه کنید تا افراد واجد شرایط بتوانند اطلاعات بیشتری کسب کنند.

بازاریابی در لینکدین

پروفایل لینکدین خود را متمایز کنید

برای این کار پروفایل شما باید بیشتر شبیه به یک لندینگ پیج یا صفحه اصلی وبسایت به نظر بیاد، نه شبیه به یک درخواست شغلی. برای تصویر پروفایل لینکدین خود یک عکس حرفه‌ای و دوستانه انتخاب کنید که شخصیت و حرفه‌ای بودن شما را نشان دهد. تصویر اصلی دیگری که باید در نمایه خود در نظر بگیرید، بنر یا کاور پیج است.

اپلیکیشن‌هایی مانند canva به شما این امکان را می‌دهند که بنرهایی با اندازه مناسب برای لینکدین ایجاد کنید. علاوه بر این می‌توانید بر روی تصویر بنر خود اطلاعات تماس مانند آدرس وبسایت و یک خط کوتاه درباره تخصص خود درج کنید.

بخش درباره: در این بخش از مقدمه‌ای آسان و به سبک لندینگ پیج استفاده کنید و توضیح مختصری درباره اینکه چه کسی هستید و چه تخصصی دارید بدهید. می‌توانید این بخش را با پیشنهادات خود کامل کنید،‌در مورد تجربه و تحصیلات خود صحبت کنید.

کسب و کار در لینکدین

نحوه انجام بازاریابی در لینکدین

هدفمند ارتباط برقرار کنید

در لینکدین مخاطبان، قدرت اصلی شما هستند و این بدان معناست که برای موفقیت، استراتژی بازاریابی در لینکدین باید بر پایه مخاطبان و کاربران باشد. پس باید گروهی از طرفداران و رهبران فکری ایجاد کنید تا بخشی از شبکه شما شوند.

شبکه‌ای از مخاطبین مشابه را جذب کنید

اولین شبکه ارتباطی که می‌خواهید ایجاد کنید باید افرادی باشند که در زمینه کاری مشابه شما فعالیت می‌کنند. این شبکه از افراد به شما امکان دسترسی به افراد بیشتری را نیز می‌دهد. بنابراین افراد با کانکشن‌های سطح 2 و 3 نیز در لینکدین برای شما نمایش داده می‌شوند حتی اگر دقیقا موقعیت شغلی مشابه شما را نداشته باشند. همچنین به گروه‌های لینکدین نیز بپیوندید چرا که ممکن است مشتریان شما در این فضا مشارکت داشته باشند.

تبلیغات در لینکدین

بیشتر بدانید: چگونه از لینکدین برای مارکتینگ و برندینگ استفاده کنیم؟

برای بازاریابی در لینکدین به طور مداوم محتوا منتشر کنید

یکی از نکات بازاریابی در لینکدین اشتراک گذاری محتوا به صورت پیوسته است به این منظور یک هدف معقول برای تعداد دفعات ارسال محتوا در لینکدین مشخص کنید به صورت میانگین هفته‌ای سه پست در لینکدین. اما نگران ارسال این حجم از محتوا در هفته نباشید با استفاده از ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی نوین هاب می‌توانید پست‌های خود را به صورت زمانبندی شده و خودکار در شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر کنید.

نیازی نیست از مطالب مشابه برای محتواهای خود استفاده کنید، برای مثال می‌توانید از مقاله‌ای که واقعا شما را به فکر واداشته، مقاله‌ای که پیش نویس کردید، وبلاگی که نوشتید صحبت کنید.

یکی از قابلیت‌های کاربردی این شبکه اجتماعی، صفحه خدمات لینکدین است که قطعا می‌تواند بر روی بازاریابی شما در لینکدین نیز می‌تواند تاثیر بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مربوطه در بخش مطالب آموزشی بلاگ نوین هاب مراجعه نمایید.

شبکه سازی در لینکدین