نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت

در حال حاضر بسیاری از افراد با مشاغل و موقعیت‌های مختلف، زمان زیادی از روز خود را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند. در نتیجه فضای دیجیتال و آنلاین، کاربران و مخاطبان بسیاری از تمام سنین دارد. به همین منظور بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یک روش بسیار مناسب برای معرفی، عرضه محصولات و دیده شدن توسط کاربران محسوب می‌شود. در نتیجه تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت بسیار حائز اهمیت است.

شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌ها هر دو کانال‌های وروردی هستند که هدفشان جذب مشتریان به سمت برند شماست. در این پست قصد داریم درباره تاثیر رسانه‌های اجتماعی بر سئو سایت صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت

  1. سبب افزایش ترافیک سایت می‌شود

   ترافیک سایت همیشه به عنوان یکی از عوامل اصلی رتبه بندی سایت در نظر گرفته می‌شود. زمانی که شما محتوای خود را در شبکه‌های مختلفی به اشتراک می‌گذارید، ترافیک بیشتری به سمت وبسایت شما هدایت می‌شود. در نتیجه رتبه شما در گوگل نیز بهبود می‌یابد.

  2. رتبه پروفایل شبکه‌های اجتماعی در نتایج موتورهای جستجو

   پروفایل رسانه‌های اجتماعی فقط به رسانه‌های اجتماعی محدود نمی‌شوند و در نتایج جستجوی گوگل نیز رتبه بندی می‌شوند. بنابراین برند و نام تجاری شما در پروفایل‌ شبکه‌های اجتماعی به دیده شدن و افزایش ترافیک سایت کمک می‌کند.

   اهمیت شبکه‌های اجتماعی در سئو سایت

  3. شبکه‌های اجتماعی دسترسی به محتوای سایت را راحت‌تر می‌کند

   رسانه‌های اجتماعی یک کانال عالی برای دسترسی بیشتر و بهتر به تمامی محتواهای وبسایت شما هستند. باید بدانید در گوگل و موتورهای جستجو،‌ افراد تنها زمانی سایت و محتوای شما را می‌بینند که به دنبال کلمه کلیدی مرتبط هستند و بر اساس نیازی که دارند وبسایت شما را می‌بینند.

   اما با تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی، مطالب خود را برای افرادی عرضه می‌کنید که حتی شاید به محتوای شما نیاز نداشته باشند. در نتیجه یک جامعه بزرگتر به این معنی است که افراد بیشتری محتوای شما را می‌بینند و شانس بیشتری برای اشتراک گذاری محتوای شما وجود دارد در نهایت باعث افزایش تعداد بک لینک‌ها به سایت شما می‌شود.

  4. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی یک کانال جستجو هستند

   همان طور که میدانید افراد تنها از موتورهای جستجو و مرورگرهایی مانند گوگل یا فایرفاکس برای جستجوی مطالب استفاده نمی‌کنند.پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود به عنوان یک موتور جستجوی قوی و ارزشمند عمل می‌کنند. به همین دلیل باید صفحات و محتوای شبکه‌های اجتماعی را نیز هم مانند وبسایت با کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید.

   برای این کار می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند kwfinder، keywordtool برای یافتن کلمات کلیدی که رقبای شما با آن‌ها رتبه گرفتند،‌ استفاده کنید. در نتیجه کلیک‌های بیشتری به سمت سایت خود هدایت کنید.

  5. بهبود سئوی محلی

   همان طور که میدانید NAP که شامل یکسری اطلاعات مانند نام،‌ آدرس و شماره تلفن کسب و کار شماست تاثیر بسیار مهمی بر روی سئو محلی دارد اگر این اطلاعات را در گوگل ثبت کنید،‌ گوگل کسب و کار شما را معتبر در نظر می‌گیرد که می‌تواند رتبه شما را در نتایج جستجوی محلی افزایش دهد.

   علاوه بر این برخی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نیز به شما این امکان را می‌دهند که پست‌ها و استوری‌های خود را برچسب گذاری جغرافیایی کنید. این روشی بسیار عالی برای جذب مخاطبان محلی است. برای مثال در اینستاگرام کاربران از بخش places می‌توانند محتوایی را جستجو کنند که در یک مکان خاص برچسب گذاری شده است.همچنین درج کامنت توسط کاربران در صفحات رسانه‌های اجتماعی به جذب مشتریان محلی کمک می‌کند چرا که بیشتر کاربران کامنت‌های مربوط به مشاغل محلی را می‌خوانند.

  6. سئوی شبکه اجتماعی یوتیوب

   همان طور که میدانید ویدئوهای یوتیوب در نتایج موتورهای جستجو رتبه‌های برجسته‌ و بالایی را کسب می‌کنند. ویدئوهای یوتیوب در گوگل اولین ویدئوهایی هستند که برای جستجوهای خاص نشان داده می‌شوند.بنابراین تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو سایت شما خواهد داشت. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که توضیحات و عناوین ویدیوها را با کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید.

  7. ارتباط بین رسانه‌های اجتماعی و سیگنال‌های تعامل با کاربر

   واکنش‌هایی مانند لایک، توییت‌ها،‌ گذاشتن کامنت، و اشتراک گذاری مطلب، نشانه‌هایی از میزان تعامل و ارتباط کاربران با صفحه اجتماعی شما است. هرچه میزان تعاملات بیشتر باشد،‌ صفحه شما در رتبه بالاتری قرار خواهد گرفت.

سئو شبکه‌های اجتماعی

تا اینجا با تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت آشنا شدیم و رسانه‌های اجتماعی نقش بسیار مهمی در استراتژی کلی سئو شما ایفا می‌کنند. گرچه ممکن است به صورت مستقیم بر روی رتبه بندی سایت شما تاثیر نگذارند اما با ایجاد دید بیشتر، باعث افزایش ترافیک سایت می‌شوند. حتی ممکن است محتوای شما توسط یک نویسنده، یک وبلاگ نویس، و یا روزنامه نگار مورد توجه قرار گیرد و در محتوای خود به آن اشاره کند و به محتوای شما لینک دهد.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

اگر مدیر یک شرکت، ارگان و یا کسب و کار بزرگ هستید، و قصد دارید که شبکه‌های اجتماعی و تیم سوشال مدیا خود را سازماندهی کنید استفاده از ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی بهترین گزینه است. ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد چندین اکانت از چند شبکه اجتماعی را به یک داشبورد متصل کنید و به صورت تیمی و همزمان بدون سوییچ کردن بین اپلیکیشن‌ها،‌ آن ها را مدیریت کنید.

ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی نوین هاب

این ابزار با توجه به نوع شبکه اجتماعی که از آن استفاده می‌کنید،‌ امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال مدیریت اینستاگرام که جز شبکه‌های اجتماعی پر مخاطب است برای کاربران اهمیت بسیاری دارد. ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی نوین هاب قابلیت‌هایی از قبیل دانلود کامنت‌‌ها را در قالب یک فایل اکسل در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین آنالیز شاخص‌هایی مانند مجموع همه مخاطبین،‌ رشد فالوورها، میانگین مشارکت کاربران، میزان بازدید از پروفایل، پیشنهاد بهترین زمان انتشار پست بر اساس ساعت، نمایش برترین محتواها و استوری‌ها را در قالب یک نمودار برای شما نمایش می‌دهد.

ارزش ترافیک شبکه‌های اجتماعی در جایگاه گوگل