وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال 2022

امروزه بیش از هر زمان دیگری کاربران از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. رسانه‌های اجتماعی دریای بی پایانی از مطالب آموزشی،‌ سرگرم کننده، تبلیغات و تعامل با کاربران هستند. به همین دلیل در این مطلب یک راهنمای جامع برای تدوین یک برنامه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال 2022 را جمع آوری کرده‌ایم.

استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

 1. جهت چیدن استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی اهداف خود را تعیین کنید

  بیش از 50 درصد هدف استفاده از رسانه‌های اجتماعی افزایش آگاهی از برند و مابقی افزایش مشارکت و تعامل کاربران است. در این راستا اگر می‌خواهید مخاطبان و مشتریان وفاداری را جذب کنید باید برای آن زمان کافی را صرف کنید.در نهایت اهداف شما را،‌ ساختن استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، طراحی و اجرای کمپین‌ها، مشخص می‌کند.

  آگاهی از برند را افزایش دهید

  این مورد را می‌توانید با تولید محتوایی که بر روی ارزش و کیفیت برند و محصول شما تاکید دارد،‌ افزایش دهید. همچنین می‌توانید میزان فروش را از طریق اطلاع رسانی از موجودی محصولات جدید، در دسترس بودن کاتالوگ محصولات، و جذب فالوورهای جدید افزایش دهید.

  رشد مخاطبان در کانال‌های اجتماعی نیز از طریق نظارت و شنیدن کلمات کلیدی مربوطه، عبارات و هشتگ‌های خاص ممکن است. داشتن دانش در این زمینه به شما کمک می‌کند تا مخاطبان اصلی خود را خیلی سریع‌تر گسترش دهید.

  تعامل با کاربران را تقویت کنید
  مشتریان تصور می‌کنند برندهای بزرگی که مخاطبان زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند، بهترین هستند،‌ بنابراین همیشه باید راه‌های جدیدی را برای جلب توجه مخاطبان خود پیدا کنید.

  حتی ایده‌های ساده مانند پرسیدن یک سوال می‌تواند نرخ تعامل کاربران را افزایش دهد و کاربران شما تبدیل به بهترین تشویق کننده‌ها شوند. همچنین با استفاده از این فضا می‌توانید ترافیک را هم به سمت وبسایت خود هدایت کنید. ترجیحا از استراتژی‌های ساده و انتخاب یک یا دو مسیر اصلی برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.

  استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال 2022

 2. برای تحقیق درباره مخاطب هدف خود وقت بگذارید

  از ابزارهای مناسب برای درک بهتر و آنالیز رفتار مخاطبان استفاده کنید تا بر روی استراتژی شبکه‌های اجتماعی خود تاثیر بگذارید. از آن‌جایی که پلتفرم‌های مختلف،‌ مخاطبان متفاوتی را هم جذب می‌کند. بنابراین می‌توانید درک کنید که برند شما باید در چه شبکه‌هایی معرفی و عرضه شود و چه نوع محتوایی را منتشر کند.

  برای مثال فیسبوک و یوتیوب هر دو پلتفرم‌های پر درآمدی برای تبلیغات هستند. شبکه اجتماعی لینکدین نیز به صورت اختصاصی بر روی محتواهای صنعتی و مشاغل تمرکز دارد. با وجود اینکه مخاطبان هر رسانه‌ای متفاوت هستند بسیاری از برندها و مشاغل از ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند تا یک نمای کلی از مخاطبان خود داشته باشند و نحوه تعامل آن‌ها با برند خود را در هر کانال بررسی کنند.

  دستیار هوشمند مدیریت شبکه‌های اجتماعی نوین هاب یک تجزیه و تحلیل و آنالیز دقیق از رفتار کاربران در هر شبکه اجتماعی به صورت نمودار در اختیار شما قرار می‌دهد. این ابزار مشخص می‌کند که کاربران در کدام شبکه اجتماعی بیشترین فعالیت را دارند تا شما زمان خود را در شبکه‌های مناسب سپری کنید.

  پاسخ اتوماتیک و هوشمند به پیام‌های تلگرام

  بیشتر بخوانید: تحلیل رقابتی در رسانه‌های اجتماعی

  علاوه بر این منابع دیگری برای به دست آوردن نحوه تعامل کاربران وجود دارد:
  مانند تجزیه و تحلیل ورودی از گوگل، ابزارهایی مانند google search console و google analytics و یا CRM که پلتفرم خدمات مشتریان است.
  بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

 3. یک KPI یا شاخص کلیدی عملکرد را برای کسب و کار خود تعریف کنید

  این مورد به معنای تمرکز بر معیارهای رسانه‌های اجتماعی است که مهم هستند. این معیارها شامل: دسترسی کاربران به پست‌های شماست، چه میزان از محتوای شما از کاربران فیدبک گرفته است، درک این موضوع که چه چیزی باعث تشویق مردم به خرید می‌شود،‌ هشتگ‌های پرکاربرد شما کدام‌ بوده‌اند، کدام هشتگ‌ها بیشتر با برند شما مرتبط بودند.

 4. محتوای جذاب ایجاد کنید

  استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال 2022، به میزان زیادی به نوع و کیفیت محتوای شما بستگی دارد. در نتیجه شما باید ایده‌های بسیار خوبی از آنچه که باید بر اساس اهداف، نیاز مخاطبان و هویت برند خود منتشر کنید،‌ داشته باشید. به همین منظور می‌توانید از محتواهای متنوعی مانند تصاویر محصول یا برخی اوقات تنها محتوای متنی استفاده کنید.

  در نتیجه اگر قصد دارید از فضای پلتفرم‌های اجتماعی استفاده کنید.ابزارهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا تمام شبکه‌های اجتماعی خود را در یک داشبورد سازماندهی کنید و پست‌های خود را با توجه به زمانبدی دلخواه منتشر کنید.

  دستیار هوشمند مدیریت شبکه‌های اجتماعی نوین هاب یکی از بهترین گزینه‌ها جهت مدیریت شبکه‌های اجتماعی شماست. توجه کنید محتوای نوآورانه، خلاقانه و جدید ایجاد کنید برای این کار می‌توانید از محتواهای استوری و داستان مانند نیز استفاده کنید چرا که مطالب به این شکل بیشتر در ذهن مخاطب باقی می‌ماند و به برندینگ شما کمک می‌کند.

  تولید محتوای ویدئویی، ویدیو با ارزش‌ترین نوع محتوا برای دستیابی به اهداف اجتماعی است، ویدیوهای اجتماعی به خصوص با ظهور شبکه اجتماعی TikTok و اینستاگرام در حال رونق هستند. همچنین از طریق تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و یا محتوای رسانه‌های اجتماعی رقبا به محتوای خود کمک کنید برجسته شود.

  ترندهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال 2022

 5. در زمان مناسب در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

  یکی دیگر از استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال 2022 محتواهای خود را به طور منظم و در بازه‌های زمانی که کاربران بیشتر فعالیت را در شبکه‌های اجتماعی دارند، منتشر کنید. برای این کار حتی اگر در زمان‌های توصیه شده کارمندان و تیم شما حضور ندارند می‌توانید با استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی پست‌های خود را برای انتشار زمانبدی کنید.

  همچنین از طریق همین داشبورد می‌توانید به کامنت‌ها و سوالات مشتریان نیز پاسخ دهید. همچنین سعی کنید در اسرع وقت به سوالات مشتری پاسخ دهید زیرا خدمات به مشتری بالاترین درصد را در کلاس و رتبه بندی برند شما در شبکه‌های اجتماعی دارد.

  بعد از این مورد میزان تعامل با کاربر و تولید محتوایی که در ذهن ماندگار باشد از دیدگاه مخاطبان از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه میزان برقراری ارتباط با مشتریان برای برندهایی که قصد دارند میزان آگاهی کاربران را افزایش دهند بسیار مهم است.

 6. تبلیغات پولی را در کنار محتوای ارگانیک در نظر بگیرید

  تبلیغات پولی بخش مهمی از استراتژی رسانه‌های اجتماعی هستند، و حتما باید روی این بخش تمرکز داشته باشید چرا که پس از مدتی ممکن است محتوای ارگانیک شما بازخورد و فیدبک قبلی را از سوی کاربران نداشته باشد، به همین دلیل تبلیغات پولی به موازات محتوای ارگانیک بسیار کمک کننده است.

 7. پخش زنده تعامل شما با مشتریان را بهبود می‌بخشد

  اگر به سیر تکاملی محتوا در اینترنت نگاه کنیم، در ابتدا محتواها فقط به صورت متن،‌ بعد تصاویر، سپس ویدئو و اکنون پخش زنده و واقعی از محصولات در شبکه‌های اجتماعی است در واقع این چیزی است که برای کاربران جذابیت دارد و توجه آن‌ها را جلب می‌کند. پخش زنده یا live streaming روشی است که در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام همزمان با انتقال داده برای مخاطب پخش می‌شود و گیرنده‌ها مجبور نیستند کل فایل را دانلود کنند.

  روندهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال 2022

ارسال نظر