نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

مهمترین ابزارهای مدیریت شبکه اجتماعی

ابزار مدیریت شبکه اجتماعی

همان طور که می‌دانید اکثر استارتاپ‌ها، کسب و کارهای کوچک و بزرگ از شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، پینترست، اینستاگرام صدها میلیون کاربر دارند. شبکه‌های اجتماعی فضای بسیار مناسبی برای دیده شدن، ‌معرفی برند،‌ خدمات، محصولات، یافتن مشتریان جدید و افزایش ترافیک و بهبود سئو سایت می‌باشند. بهترین استراتژی حضور در رسانه‌های اجتماعی، استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.

حضور منسجم و مستمر در این رسانه‌ها، تاثیر بسیار مثبتی در روند کسب و کارها خواهد داشت.استفاده درست از فضای شبکه‌های اجتماعی می‌تواند سبب موفقیت یک کسب و کار و برند شود و در عین حال در صورتی که به صورت نادرست و غیر اصولی از این پلتفرم‌ها استفاده شود می‌تواند آسیب و ضرر و زیانی را به یک تجارت و کسب و کار وارد کند.

در این بین با وجود تعدد شبکه‌های اجتماعی برجسته،‌ مدیریت چندین اکانت، سوییچ کردن بین اپلیکیشن‌ها، انتشار پست در هر کدام در یک بازه زمانی خاص و پاسخ به کامنت‌ها می‌تواند دشوار و زمان بر باشد و این پروسه برای بسیاری از مشاغل کوچک که با تعداد کمی نیرو فعالیت می‌کنند،‌ امکان پذیر نیست؛ در نتیجه بسیاری از کسب و کارهای کوچک و حتی بزرگ برای  تدوین یک استراتژی جامع رسانه‌های اجتماعی از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی و ابزار تولید محتوا استفاده می‌کنند.

این ابزارها به بازاریابان و تیم‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی در جهت افزایش دقت و سرعت عمل در امور مربوطه کمک شایانی می‌کند. اگر به دنبال پیشرفت در کسب و کار خود هستید، 6 نمونه از بهترین ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی در سال 2021 را به شما معرفی می‌کنیم:

پلتفرم مدیریت شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

Sprout social

یکی از بهترین پلتفرم‌ها جهت مدیریت کسب و کارها می‌باشد بر اساس ابزارهای زمان بندی و تجزیه و تحلیل‌هایی که در قالب یک گزارش ارائه می‌کند در نوع خود بهترین است.

 1. یکی از مزایای این پلتفرم اشتراک رایگان 30 روزه آن است که امکان تست و بررسی آن را برای شما فراهم می‌کند.
 2. این ابزار در حال حاضر از تمامی پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر،‌ اینستاگرام،‌ گوگل پلاس،‌ لینکدین و پینترست پشتیبانی می‌کند.
 3. این نوع پلتفرم‌ها در قالب چند نوع اشتراک حرفه‌ای، استاندارد و پیشرفته ارائه می‌شوند که هرکدام مزایا و امکانات خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهند.
 4. اشتراک حرفه‌ای این پلتفرم،‌ قابلیت مدیریت و هندل کردن حداکثر 10 اکانت شبکه اجتماعی را دارا می‌باشد.
 5. این پلتفرم دارای یک داشبورد همه کاره برای زمان بندی و انتشار محتوا، گزارش‌های تجزیه و تحلیل نرخ پاسخ و زمان، ابزار تجزیه و تحلیل و پیشنهاد برای هشتگ‌های توییتر و بسیاری از ابزارهای ارزشمندتر است. این پلتفرم قابلیت نصب بر روی تلفن همراه با هر سیستم عاملی را دارد.

Hoot suite

 1. این ابزار یک پلتفرم جامع و همه کاره بوده که به شما امکان تجزیه و تحلیل روندها،‌ تغییرات و تعامل کاربران با پست‌های معمولی و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی را می‌دهد.
 2. طرح رایگان این ابزار نیز در دسترس بوده، اما برخی از گزارش‌های تحلیلی این پلتفرم با هزینه اضافی همراه هستند.
 3. Hoot suit نیز 4 نوع اشتراک حرفه‌ای،‌ تیمی،‌ تجارت و سازمانی با قیمت‌های متفاوت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.
 4. طرح حرفه‌ای این ابزار نیز گزینه بسیار مناسبی برای مشاغل کوچک بوده و اشتراک سطح بالای این ابزار بیش از 20 شبکه اجتماعی از جمله فیسبوک،‌ توییتر،‌ اینستاگرام و پینترست را پوشش می‌دهد.
 5. این پلتفرم از نرخ ROI که در حقیقت نرخ بازگشت سرمایه به کارفرما است نیز گزارشی در اختیار کاربران این ابزار قرار می‌دهد.
 6. اشتراک تیمی این ابزار نیز برای حداکثر سه کاربر و مدیریت 20 نمایه اجتماعی در دسترس می‌باشد.
 7. همه برنامه‌های Hoot suite با پیام‌های زمان بندی شده،‌ تقویم محتوایی و انتشار پست‌ها به صورت زمان بندی شده ارائه می‌شوند.
 8. ارزان‌ترین اشتراک این ابزار اشتراک حرفه‌ای بوده که معادل 49 دلار در ماه می‌باشد.

Zoho

 1. Zoho یک پلتفرم جامع است که مصرف کنندگان می‌توانند علاوه بر شبکه‌های اجتماعی برای مدیریت ایمیل‌ها،‌ پروژه‌ها،‌ امور حسابداری،‌ و وبینارهای خود از آن استفاده کنند.
 2. نسخه رایگان این ابزار با ویژگی‌های محدود در دسترس می‌باشد.
 3. نسخه تیمی این ابزار قابلیت مدیریت با سه کاربر را خواهد داشت و کاربران بیشتر نیاز به هزینه اضافی ماهانه دارند.
 4. این پلتفرم سه اشتراک متفاوت استاندارد،‌ حرفه‌ای و بیمه را برای کاربران خود با حداقل هزینه 10 دلار در ماه ارائه می‌دهد.
 5. امکان انتشار پست‌ها را در چندین پلتفرم جداگانه با زمان‌بندی مشخص و دلخواه فراهم می‌کند علاوه بر این امکان دسترسی به خلاصه گزارش‌های تجزیه و تحلیل رفتار کاربران در اکانت خود را خواهید داشت.

MeetEdgar

 1. وجه تمایز این پلتفرم داشتن امکانات اتوماتیک و برنامه ریزی شده است، به این صورت که پست‌های مربوطه در اکانت‌های شبکه‌ اجتماعی شما را تنظیم می‌کند و مجدد به اشتراک می‌گذارد.
 2. نسخه رایگان این ابزار تنها به مدت 7 روز قابل استفاده و دسترس می‌باشد.
 3. از نقاط ضعف این پلتفرم این است که تنها قابلیت مدیریت شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر،‌ لینکدین،‌ پینترست و اینستاگرام را دارد.
 4. ارزان‌ترین نوع اشتراک این پلتفرم امکان مدیریت همزمان 3 شبکه را به شما می‌دهد.
 5. شما با استفاده از این ابزار قابلیت انتشار محتوا در قالب بلاگ،‌ مطالب تبلیغاتی با نقل قول را خواهید داشت.
 6. صندوق ورودی مرکزی، برای مدیریت پیام‌ها و یا نظرات وجود ندارد.
 7. ارزان‌ترین نوع اشتراک این پلتفرم نیز در حدود 19 دلار در ماه با عنوان Edgar Lite می‌باشد.

Loomly

 1. یک گزینه بسیار مناسب برای همکاری تیمی بزرگ است و دارای ویژگی‌هایی همچون پیش نمایش پست،‌ انتشار خودکار،‌ تجزیه و تحلیل و موارد دیگر است.
 2. نسخه رایگان آن به مدت 15 روز در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 3. برنامه‌های پایه ابزار loomy از 25 دلار در ماه شروع می‌شود.
 4. طرح سطح بالای این پلتفرم می‌تواند مدیریت تیمی 60 اکانت اجتماعی را توسط 26 نفر به صورت همزمان را پوشش دهد.

Buffer

 1. ابزار پایه Buffer تنها از 5 دلار در ماه شروع می‌شود و می‌توانید هر طرح این ابزار را به مدت 2 هفته به صورت رایگان استفاده کنید و می‌توانید سه شبکه اجتماعی را به صورت همزمان مدیریت و 10 پست برنامه ریزی شده share کنید.
 2. طرح premium این ابزار نیز برای شبکه‌های اینستاگرام،‌ متا،‌ توییتر،‌ لینکدین و پینترست قابل اجرا است.
 3. یک گزینه بسیار عالی برای کسب و کارهای کوچک با تعداد نیروهای کم و محدود است که می‌خواهد رسانه‌های اجتماعی را بدون صرف هزینه بالا مدیریت کنند.
 4. از دیگر مزایای مشابه این ابزار با سایر پلتفرم‌ها انتشار پست‌های زمان بندی شده،‌ ابزارهای بهینه سازی برای هشتگ و برچسب‌ها، قابلیت نصب و استفاده در تلفن همراه می‌باشد.

ابزارهای بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد اما برای خرید و تهیه نسخه خارجی این ابزارها به  Credit card نیاز است. اما جای نگرانی نیست نوین هاب با در اختیار داشتن نمونه ایرانی و جامع پلتفرم مدیریت شبکه‌های اجتماعی به صورت یکپارچه، در کنار شماست.

سامانه مدیریت شبکه‌های اجتماعی

نوین هاب

 1. پلتفرم نوین هاب امکانات بسیار زیادی از جمله مدیریت تیمی شبکه‌های اجتماعی،‌ زمان‌‌بندی و انتشار محتوا،‌ مدیریت پیام‌ها و کامنت‌ها را ارائه می‌دهد.
 2. ابزار نوین هاب بیش از 13 شبکه اجتماعی مهم از جمله اینستاگرام،‌ تلگرام،‌ توییتر، فیسبوک، پینترست،‌ لینکدین، آپارات، ایتا، بله، سروش، یوتیوب، تامبلر و… را پوشش می‌دهد.
 3. بهترین گزینه برای مدیریت کسب و کارهای کوچک و بزرگ خواهد بود و از طریق آن می‌توانید تمامی دایرکت‌های خود را دسته بندی کرده و هیج پیامی را از دست ندهید،‌ علاوه بر آن می‌توانید اکانت‌های خود را همزمان از طریق چند ادمین با توجه به نوع اشتراک خریداری شده مدیریت کنید.
 4. ساده‌ترین نسخه این ابزار اشتراک پایه با قابلیت استفاده برای یک کاربر می‌باشد، ‌اشتراک حرفه‌ای این ابزار نیز برای 2 کاربر تعریف شده و در اشتراک سفارشی شما می‌توانید بسته به دلخواه خود تعداد ادمین‌ها را تعیین کنید.
 5. نسخه رایگان ابزار نوین هاب بدون محدودیت زمانی قابل استفاده می‌باشد و دارای قابلیت انتشار 5 پست همزمان در 5 اکانت شبکه اجتماعی، مشاهده 50 کامنت در شبکه‌ها، پیشنهاد هشتگ مرتبط و تقویم مناسبت‌های ملی و بین المللی را نیز دارا می‌باشد.
 6. این ابزار برای شرکت‌ها و ارگان‌های بزرگی که تعامل زیادی با کاربران دارند و روزانه کامنت‌های بسیاری دریافت می‌کنند، جهت پاسخ به موقع به کامنت‌ها نیز مورد نیاز است.

  بیشتر بدانید: چگونه چندین اکانت شبکه اجتماعی را مدیریت کنیم؟

  ابزارهای مدیریت محتوای شبکه‌های اجتماعی


ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی