وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

مهمترین ابزارهای مدیریت شبکه اجتماعی

بهترین ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی

در این مقاله می خواهیم نگاهی به چند ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی داشته باشیم. با وجود تعدد شبکه‌های اجتماعی برجسته،‌ مدیریت چندین اکانت، سوییچ کردن بین اپلیکیشن‌ها، انتشار پست در هر کدام در یک بازه زمانی خاص و پاسخ به کامنت‌ها می‌تواند دشوار و زمان بر باشد و این پروسه برای بسیاری از مشاغل کوچک که با تعداد کمی نیرو فعالیت می‌کنند،‌ امکان پذیر نیست؛ در نتیجه بسیاری از کسب و کارهای کوچک و حتی بزرگ برای  تدوین یک استراتژی جامع رسانه‌های اجتماعی از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی و ابزار تولید محتوا استفاده می‌کنند.

این ابزارها به بازاریابان و تیم‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی در جهت افزایش دقت و سرعت عمل در امور مربوطه کمک شایانی می‌کند.

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی چیست؟ 

معمولاً کسب‌وکارهای کوچک، بزرگ و ادمین‌ها در چند شبکه اجتماعی فعالیت دارند تا بهتر با مشتری‌های بالقوه‌شان ارتباط برقرار کنند؛ اما مدیریت چند شبکه اجتماعی کار سخت و وقت‌گیری به حساب می‌آید. به همین خاطر، ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی به کمک می‌آید.

ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی این اختیار را به کاربرانش می‌دهد تا از طریق یک پلتفرم به مدیریت تمامی اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی خود بپردازند، پست‌هایشان را زمان‌بندی و منتشر کنند، به پیام‌ها و کامنت‌ها پاسخ بدهند و … .

نکته مهم آن است که این ابزارها از طرف شبکه‌های اجتماعی تحت کنترلشان تأییدیه گرفته‌اند و اجازه دارند تا میان کاربر و آن شبکه اجتماعی واسطه شوند.

تفاوت ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی در چیست؟

این دسته از ابزار، در بعضی موارد به یکدیگر شباهت دارند و امتیازهایی که در اختیار کاربران می‌گذارند تا حدودی می‌توانند یکسان باشند. با این حال، هر ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی اختیاراتی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که باعث برتری یا ضعف آن ابزار می‌شود. همچنین پکیج‌های اختصاصی هر ابزار و قیمت‌گذاری آن‌ها هم از تفاوت‌های بارز میان ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی هستند.

از طرفی، باید دید که هر ابزار از طرف چند شبکه اجتماعی تأییدیه دارد و می‌تواند برای مدیریت آن‌ها، میان کاربر و شبکه اجتماعی واسطه شود.

شاید این موارد برایتان پیچیده به نظر بیاید؛ اما با بررسی هرکدام از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی در ادامه، تحلیل قیمت‌ها و فیچرهایشان و شبکه‌های اجتماعی که با آن‌ها ادغام شده‌اند، درک بهتری درباره‌شان پیدا می‌کنید.

پس با ما همراه بمانید تا 6 مورد از بهترین ابزارهای مدیریت شبکه‌های در سال 2023 را به شما معرفی کنیم.

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی بافر | ‌Buffer

بافر، اولین بار کارش را در سال 2010 آغاز کرد و در اولین قدم، امکان زمانبندی و انتشار پست در توییتر را برای کاربرانش فراهم کرد. یعنی اولین ادغام او، با توییتر بود. اما حالا این ابزار رشد چشمگیری داشته و با اغلب شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، فیس بوک، یوتیوب، لینکدین و … ادغام شده است.

اشتراک‌های بافر به صورت زیر هستند که برای هرکدام از اشتراک‌های پولی، یک دوره رایگان 14 روزه وجود دارد:

 • رایگان Free
 • ضروری Essentials
 • تیمی Team
 • و مناسب برای آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ Agency

طبیعتاً اشتراک رایگان بافر امکانات بسیاری کمی دارد که به ابزارهای پایه برای انتشار پست و ابزار ساخت پیج لندینگ خلاصه می‌شوند؛ البته اگر به دنبال ابزاری برای ساخت صفحه لندینگ هستید، نمونه‌های بهتر و تخصصی‌تری در بازار وجود دارند.

مزیت قیمتی بافر و فیچرهای آن 

به صورت کلی قیمت‌هایی که بافر برای اشتراک‌های خود مشخص کرده است، نسبت به رقبا قابل قبول و اقتصادی هستند. همچنین فیچرهای این ابزار ساده هستند و تا حدودی خوبی کار را راه می‌اندازند. از فیچرهای این نرم‌افزار می‌توان به ابزارهای زمان‌بندی و انتشار پست، ابزارهای آنالیز هر شبکه اجتماعی، دریافت گزارش ماهانه عملکرد، افزودن هم تیمی،  دسترسی‌های سفارشی برای هر عضو از تیم و … اشاره کرد.

هوت سوییت | Hootsuite

هوت سوییت کار خود را در سال 2008 با نام دیگری آغاز کرده بود و در سال 2009، با پلتفرمی که فیس‌بوک، لینکدین و توییتر را ساپورت می‌کرد و با نام هوت سوییت، کار خود را گسترش داد. در حال حاضر این نرم‌افزار مدیریت شبکه‌های با اینستاگرام،  فیس‌بوک، توییتر،  یوتیوب،  لینکدین، پینترست و تیک‌تاک ادغام شده است.

پاسخ خودکار به دایرکت‌ و کامنت‌های اینستاگرام

این ابزار نسبت به بافر قیمت‌های بالاتری دارد، اما خدمات متنوع‌تری را هم ارائه می‌دهد.

اشتراک‌های هوت سوییت به صورت زیر ارائه می‌شوند:

 • حرفه‌ای  با دوره آزمایشی ۱ماهه
 • تیمی  با دوره آزمایشی ۱ماهه
 • بیزینس با امکان درخواست دمو
 • پروژه‌ای با امکان درخواست دمو

فیچرهای هوت سوییت برای کاربران

انتشار و زمان‌بندی پست، مدیریت پیام‌های مستقیم به صورت یکجا،  اضافه‌کردن هم تیمی، امکان محدودکردن دسترسی هم تیمی، ذخیره محتواهای ارزشمند برای آینده،  مدیریت تبلیغات شبکه‌های اجتماعی،  گزارش فعالیت‌های تیم و … .

لیتر | Later 

یکی از ویژگی‌های جالب لیتر، ابزار قراردادن لینک در بایو در اینستاگرام و تیک‌تاک است. فیچری که چندان در رده ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی قرار نمی‌گیرد و وب‌سایت لیتر هم آن را به صورت جداگانه معرفی کرده است؛ اما به هر صورت باعث تمایز این نرم‌افزار مدیریت می‌شود.

لیتر همچنین ابزارهای انتشار و آنالیز شبکه‌های اجتماعی را نیز دارد و به خصوص آنالیز اینستاگرام خوبی ارائه می‌دهد. کاربرهای لیتر می‌توانند تا 14 روز از تمامی ابزارهای آن به صورت رایگان استفاده کنند و در صورت رضایت، یکی از اشتراک‌های آن را تهیه کنند.

اشتراک‌های لیتر به صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند

 • تازه‌کار | Starter
 • درحال‌رشد | Growth
 • پیشرفته | Advanced

با کمک این ابزار می‌توان بهترین زمان‌های انتشار را متوجه شد که البته بیشتر با ساعت آمریکا و کانادا تطابق دارند. انتشار ریل، پست‌های کاروسل و زمان‌بندی استوری هم با لیتر امکان‌پذیر است. نکته لازم به ذکر درباره لیتر، قیمت بالای اشتراک‌های آن است که حتی کاربران خارجی را کلافه کرده و بسیاری از افراد، از قید فیچرهای جالب آن می‌گذرند و حاضر به پرداخت هزینه بالای آن نیستند.

لوملی | loomly

لوملی پنج نوع اشتراک را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد و این اشتراک‌ها هم مانند لیتر هزینه بالایی دارند، به طوریکه قیمت ساده‌ترین اشتراک این ابزار به صورت ماهانه 26 دلار است.

 • پایه | Base
 • استاندارد | Standard
 • پیشرفته | Advanced
 • پریمیوم | Premium
 • پروژه‌ای | Enterprise

زمان‌بندی و انتشار پست، آنالیز شبکه‌های اجتماعی، کوتاه‌کننده لینک لوملی، اضافه‌کردن هم تیمی با دسترسی  سفارشی و رشته توییت برخی از فیچرهای خوب ابزار لوملی هستند. نکته جالب توجه برای این ابزار، ادغام آن با تعداد بیشتری از رسانه‌های اجتماعی است. این ابزار به جز شبکه‌های اجتماعی مرسوم، با پروفایل گوگل حرفه‌ای، اسلک، مایکروسافت تیم، آن اسپلش، گیفی و زاپیر هم ادغام شده و امکان مدیریت آن‌ها را نیز از طریق داشبورد خود دارد. رسانه‌هایی که شاید تا به حال اسمشان هم به گوشتان نخورده باشد.

اسپرت سوشال | Sprout Social 

اسپرت سوشال هم از پلتفرم‌های خوب جهت مدیریت کسب‌وکارها آنلاین است و بر اساس ابزارهای زمان‌بندی و تجزیه و تحلیل‌هایی که در قالب یک گزارش ارائه می‌کند در نوع خود بهترین است.

 1. یکی از مزایای این پلتفرم اشتراک رایگان 30 روزه آن است که امکان تست و بررسی آن را برای شما فراهم می‌کند.
 2. این ابزار در حال حاضر از تمامی پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر،‌ اینستاگرام،‌ گوگل پلاس،‌ لینکدین و پینترست پشتیبانی می‌کند.
 3. این نوع پلتفرم‌ها در قالب چند نوع اشتراک حرفه‌ای، استاندارد و پیشرفته ارائه می‌شوند که هرکدام مزایا و امکانات خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهند.
 4. اشتراک حرفه‌ای این پلتفرم،‌ قابلیت مدیریت و هندل کردن حداکثر 10 اکانت شبکه اجتماعی را دارا است.
 5. این پلتفرم دارای یک داشبورد همه‌کاره برای زمان‌بندی و انتشار محتوا، گزارش‌های تجزیه‌وتحلیل نرخ پاسخ و زمان، ابزار تجزیه‌وتحلیل و پیشنهاد برای هشتگ‌های توییتر و بسیاری از ابزارهای ارزشمندتر است. این پلتفرم قابلیت نصب بر روی تلفن همراه با هر سیستم‌عاملی را دارد.

میت ادگار | MeetEdgar

 1. وجه تمایز میت ادگار داشتن امکانات اتوماتیک و برنامه ریزی شده است، به این صورت که پست‌های مربوطه در اکانت‌های شبکه‌ اجتماعی شما را تنظیم می‌کند و مجدد به اشتراک می‌گذارد.
 2. نسخه رایگان این ابزار تنها به مدت 7 روز قابل استفاده و دسترس می‌باشد.
 3. از نقاط ضعف این پلتفرم این است که تنها قابلیت مدیریت شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر،‌ لینکدین،‌ پینترست و اینستاگرام را دارد.
 4. ارزان‌ترین نوع اشتراک این پلتفرم امکان مدیریت همزمان 3 شبکه را به شما می‌دهد.
 5. شما با استفاده از این ابزار قابلیت انتشار محتوا در قالب بلاگ،‌ مطالب تبلیغاتی با نقل قول را خواهید داشت.
 6. صندوق ورودی مرکزی، برای مدیریت پیام‌ها و یا نظرات وجود ندارد.
 7. ارزان‌ترین نوع اشتراک این پلتفرم نیز در حدود 19 دلار در ماه با عنوان Edgar Lite می‌باشد.

ابزارهای بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد اما برای خرید و تهیه نسخه خارجی این ابزارها به  Credit card نیاز است. اما جای نگرانی نیست نوین هاب با در اختیار داشتن نمونه ایرانی و جامع پلتفرم مدیریت شبکه‌های اجتماعی به صورت یکپارچه، در کنار شماست.

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی نوین هاب | NovinHub

 1. پنل نوین هاب امکانات بسیار زیادی از جمله مدیریت تیمی شبکه‌های اجتماعی،‌ زمان‌بندی و انتشار،‌ مدیریت پیام‌ها و کامنت‌ها را ارائه می‌دهد.
 2. ابزار نوین هاب بیش از 13 شبکه اجتماعی مهم از جمله اینستاگرام،‌ تلگرام،‌ توییتر، فیسبوک، پینترست،‌ لینکدین، آپارات، ایتا، بله، سروش، یوتیوب، تامبلر و… را پوشش می‌دهد.
 3. بهترین گزینه برای مدیریت کسب و کارهای کوچک و بزرگ خواهد بود. از طریق آن می‌توانید تمامی دایرکت‌های خود را دسته بندی کرده و هیج پیامی را از دست ندهید. علاوه بر آن می‌توانید اکانت‌های خود را همزمان از طریق چند ادمین با توجه به نوع اشتراک خریداری شده مدیریت کنید.
 4. ساده‌ترین نسخه این ابزار اشتراک پایه با قابلیت استفاده برای یک کاربر است. اشتراک حرفه‌ای این ابزار نیز برای 2 کاربر تعریف شده و در اشتراک سفارشی شما می‌توانید بسته به دلخواه خود تعداد ادمین‌ها را تعیین کنید.
 5. نسخه رایگان ابزار نوین هاب بدون محدودیت زمانی قابل استفاده است. این نسخه دارای قابلیت انتشار 5 پست همزمان در 5 اکانت شبکه اجتماعی، مشاهده 50 کامنت در شبکه‌ها، پیشنهاد هشتگ مرتبط و تقویم مناسبت‌های ملی و بین المللی را نیز دارا می‌باشد.
 6. ابزار نوین هاب برای شرکت‌ها و ارگان‌های بزرگی که تعامل زیادی با کاربران دارند و روزانه کامنت‌های بسیاری دریافت می‌کنند، جهت پاسخ به موقع به کامنت‌ها نیز مورد نیاز است.

 

ارسال نظر