نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

افزایش فالوور اینستاگرام با ۱۰ راه جادویی

افزایش فالوور اینستاگرام

این عبارت را بارها شنیده‌ایم و شاید بارها هم در گوگل سرچ کرده‌ایم: افزایش فالوور اینستاگرام.

اینستاگرام به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین و پر مخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است.

در حالی که بسیاری از مشاغل بر روی لینکدین و فیسبوک تمرکز کرده‌اند؛ اینستاگرام بارها ثابت کرده است که یکی از کلیدی‌ترین راه‌های موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است.

اگر اکانت اینستاگرام ساخته‌اید و شروع به ارسال پست کرده‌اید؛ شروع خوبی داشتید. اما این تنها نیمی از نبرد واقعی شما در اینستاگرام است. شما باید شروع به جذب فالوور کنید.

برای افزایش فالوور در اینستاگرام به هیچ وجه فالوور نخرید. اینستاگرام قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای مبارزه با فالوورهای فیک وضع کرده و آنها را از لیست فالوورهای شما حذف خواهد کرد و شاید اکانت شما را هم بلاک کند.

پس چه کاری برای افزایش فالوور انجام دهیم؟

این مقاله را تا آخر بخوانید و با ما همراه باشید تا از راه‌های جادویی افزایش فالوور در اینستاگرام با خبر شوید.

۱) موضوع جذابی برای فعالیت انتخاب کنید

اکانت‌هایی موفق خواهند بود که در مورد یک یا دو موضوع خاص تولید محتوا و فعالیت می‌کنند. بهتر است در حوزه‌ای فعالیت کنید که راجع به آن اطلاع و تخصص دارید.

به طور مثال اگر به سفر علاقه مندید و مرتب سفر می‌کنید؛ می‌توانید بلاگر سفر خوبی شوید. اگر ورزش می‌کنید و راجع به تغذیه و تمرین اطلاعاتی دارید، راجع به آنها تولید محتوا کنید.

 

 

۲) به طور مداوم محتوای جذاب تولید کنید

اگر به طور جدی به دنبال افزایش فالوور اکانت خود هستید؛ نیاز به انتشار مداوم عکس و فیلم‌هایی با کیفیت دارید.

نباید به صورت تصادفی و یا چند هفته در میان و نامنظم محتوا در اینستاگرام ارسال کنید.

شما باید دائما محتوای جدید منتشر کنید و از کیفیت آن هم مطمئن شوید.

 

 

View this post on Instagram

 

خیلی از ما مخدر داریم … . سیگارش رو روشن کرد،تو آشپزخونه دور خودش می چرخید،گفتم کمک می خوای؟گفت نه می یام الان.به سختی سه تا فنجون چای رو بدون سینی گذاشت رو میز و گفت خوبه که با هم اومدین.من و ستاره هم اول ها همه جا با هم می رفتیم.اول ها ستاره اخلاقش اینجوری نبود.گفتم چرا الان دیگه با هم جایی نمیرید؟با فنجون چایش بازی می کرد،گفت دیگه هیچ چیز مثل قبل نیست! این درست همون جمله ای بود که ستاره سه روز پیش در مورد رابطه اش با کاوه بهم گفت!گفت تا چند ماه همه چیز خوب بود،روزی ده بار با هم حرف می زدیم،شاید خنده ات بگیره یه شبایی به هم می گفتیم اگه یه شب با هم حرف نزنیم فیلم نبینیم فرداش زنده ایم؟!اما حالا من تنها فیلم می بینم و اون مدام در حال بازی کردنه،هر روز یه بازی جدید،حتی صدام رو نمی شنوه! به مسکن و دارو و قهوه فکر کردم،به تاثیرش روی بدن وقتی برای بار اول استفاده اش می کنی.می دونی قهوه فشار خون رو بالا می بره،اما نه برای همه،خیلی ها بدنشون عادت داره به قهوه.یعنی بدنشون دیگه بعد از سالها نشونه های رسیدن قهوه به بدن رو تشخیص میده و همزمان یک واکنش جبرانی انجام میده که قهوه روی فشار خون تاثیر نذاره و تعادل بدن تحت کنترلش باشه.یعنی نبودنش اذیتت می کنه اما بودنش با همون دوز،حالت رو خوب نمی کنه!خیلی ها رو دیدم بعد از قهوه دنبال یه چیز دیگه می گردن… خیلی از ما مخدر داریم تو زندگیمون،حواسمون هست؟از خود موضوع لذت می بریم؟می دونیم چی داریم یا داریم از چیز دیگه ای فرار می کنیم؟ می گریزی از خودی در بیخودی-یا به مستی یا به شغل ای مهتدی احساس کردم کاوه از چیزی فرار می کرد،یه روز با سرگرم شدن با ستاره،یه روز بازی،یه روز کار … تو چی ؟ مخدر داری ؟مخدر تو چیه ؟ می شناسیش؟

A post shared by @ mahsa.razeghii on

توصیه ما به شما ارسال حداقل روزی یک پست و یا استوری در روز است.

در ارسال محتوا زیاده روی نکنید. حداکثر ۴ پست در روز منتشر کنید.

اگر رزولوشن عکس‌های شما حداقل ۱۰۸۰*۱۰۸۰ نیست؛ تجهیزات عکاسی خود را عوض کنید.

عکس‌ها و ویدیوهای مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام برای شما مشارکت بالاتری دارد.

شما برای رضایت مشتری پست منتشر می‌کنید. این موضوع را هیچ وقت از یاد نبرید.

نکته کلیدی آزمایش کردن محتواهای مختلف و استفاده از آن نوعی است که بین مخاطبین شما جذاب‌تر است.

اگر محتوا برای پست کردن کم دارید، محتوای اکانت‌های پر مخاطب دیگر را با کسب اجازه از آنها، به اشتراک بگذارید.

این کار از فعالیت نداشتن بهتر است و حتی به ایجاد ارتباط شما با اکانت‌های دیگر کمک خواهد کرد.

۳) کپشن جذاب و ترغیب کننده بنویسید

کپشن فرصت بسیار خوبی برای برقراری ارتباط کلامی با مخاطبان است.

هر آنچه مخاطب باید راجع به پست شما بداند که در کپشن باشد. باید سعی کنید کپشن را واضح و مفهوم بنویسید.

در قدم اول تصمیم بگیرید که محتوای شما به توضیح طولانی احتیاج دارد یا یک کپشن کوتاه برای آن کافیست.

هنگام نوشتن یک کپشن باید ۴ اصل را در نظر بگیرید :

۱} فریبنده باشد ۲} انگیزشی باشد ۳} الهام بخش باشد ۴} طوری بنویسید که کاربر با ویدیو یا عکس شما زندگی کند.

 

 

View this post on Instagram

 

. هیچی نمی گفت. صدای اذون صبح می اومد. پاشد وضو گرفت. دو رکعت نماز خوند. گوشه حیاط وسط گرگ و میش تیرماه، عمود بر صدای وزه کولر گازی اُجنرال اصل نشسته بود و شرجی رو با دود قلیون و تنباکو برازجونی وارد ریه هاش می کرد. بقیه خواب بودن. لامپ حیاط سوخته بود. روز قبلش چندبار به بچه هاش گفته بود یکی بره دکان حاج محمود یه لامپ بیار روی این بی صاحاب بندازه. کسی حرفشو نخونده بود. قلیونش کام نمیداد. جن گلوی قلیونش رو گرفته بود. داشت کور میشد. حواسش جایی دیگه بود. صدای خروسی از دور اومد. چیشاش لیخ بود به هیچ جا. بغض کرده بود. کسی حرفشو نخونده بود. پِرپِر میکرد. مثل فانوسی که نفتش داره تموم میشه. عادت به شروه خوندن نداشت. از شروه فقط همٌمه ی آخرش رو به ارث برده بود. و هرچند دقیقه یک بار انگار که از هیچ جا یه چیزی میگفتن و او با سر تایید می کرد و می گفت:همممم… آسمون که روشن شد سرقلیونش رو گوشه حیاط زیر درخت نخل خاصویی ریخت. صدای زنگوله ی بی جون گله ای کوچک از پشت دیوار می اومد. بلند شد. یک خداروشکر از روی عادت گفت و از توی انباری یه کاسه جو برداشت و گذاشت روی دیوار که بونجیرا و کبوترا بخورن. صدقه می داد هر صبح. . . . عکس از @avol.hedayati

A post shared by Heydoo Hedayati (@heydoo.hedayati) on

 

انتشار محتوای انگیزشی شاید کلیشه به نظر برسد؛ اما نرخ مشارکت را بالا می‌برد. اگر شما از این نوع محتوا استفاده نکنید، آنها سراغ اکانت‌های دیگر خواهند رفت و این ساده‌ترین کار برای آنهاست.

استفاده از هشتگ درست و مناسب برای کپشن هم بسیار مهم است. هشتگ شما را به کاربران جدید معرفی می‌کند.

۴) ایموجی مناسب استفاده کنید

خواه آنها را دوست داشته باشید یا نه؛ ایموجی شکل جدید و محبوبی از برقراری ارتباط بین آدم‌ها در پیام دادن و در شبکه‌های اجتماعی است.

اما باید بدانید که چگونه از آنها استفاده کنید. ایموجی‌ها غالبا می‌توانند به عنوان جایگزین کلمات استفاده شوند.

سعی کنید حداقل یک کلمه در کپشن را با ایموجی جایگزین کنید.

مطمئن شوید که بیش از حد از آن استفاده نکنید. ایموجی‌ها به کپشن‌های شما عطر و طعم اضافه می‌کنند و شما را قابل اعتمادتر نشان می‌دهند؛ اما جایگزین متن نخواهند شد بلکه مکمل آن هستند.

با استفاده از ایموجی احساسات فالوورهایتان را برانگیخته می‌کنید و آنها را از احساسات خود نیز باخبر می‌کنید.

 

 

View this post on Instagram

 

. سلام 😍خوبین همگی؟ صدای من رو از یه روز نسبتا تمیز و‌ نیمه ابری؛ از پس یه بارون پاییزی می‌شنوین. امروز برای صرف یه صبحونه‌ جذاب و شرکت تو چالش #صبکافه دعوت شدم بال‌کافه . قبلنا که چندبار عکس از صبحونه خوردنای آخر هفته با دوستانم توی پیج گذاشتم؛ یه عالمه کامنت برام گذاشته شد که: واقعا جمعه صبح زود از خواب ناز می‌زنید میرین بیرون دور هم صبحونه میخورین؟! 😁جواب منم که مشخصا بله بود دیگه. اول اینکه عاشق وعده صبحونه هستم ؛ بعدم اینکه انرژی و حال خوبی که خوردن یه صبحونه‌ی خوشمزه توی یه کافه قشنگ و دلباز کنار دوستان به آدم ‌میده، کل روز که نه، کل هفته رو میسازه. البته امروز آخر هفته نبود اما خوب مرخصی برای همین وقتاست دیگه🤭😅 . خلاصه این که محیط اینجا صمیمی و قشنگه. یه تراس بزرگ و باصفا هم داره. کارکنان هم خوش‌رو و خنده‌رو هستن . منوی صبحونه هم آیتم‌های باحالی داره که به نظرم مناسبه برای همه سلیقه‌ها. و مهم‌تر از همه کیفیت و خوشمزگی صبحونه‌شون بود که باعث میشه پیشنهاد بدم اینجا رو حتما بذارین توی لیستتون و‌ بهتون قول میدم که پشیمون نمیشین.اصلا چرا همین آخر هفته باهم جمع نشین و یه صبحونه نخورین و حرف نزنین و تو این روزای سرد یه کم کنار هم دلگرم نشین؟❤️ . @balcafe . پی‌نوشت: اینجا شعبه جردن بال کافه هست و چندین شعبه دارن؛ عکس‌ها به شکل آلبومی هست ورق بزنید و ببینید چه قدر دیزاین بشقابا خوشگل و تر و تمیزه . . .

A post shared by AزیTA (@taabizza) on

۵) بیش از حد پست نکنید

در ابتدای این مقاله راجع به تداوم تولید محتوا در اینستاگرام صحبت کردیم.

اغلب مردم به اندازه کافی محتوا منتشر نمی‌کنند. برخی اکانت‌ها هم برعکس بیش از حد مطلب پست می‌کنند و فالوورهایشان را از دست می‌دهند.

باید سعی کنید عدد درست ارسال پست در روز را با آزمون و خطا به دست آورید و با روند ثابتی پیش روید.

در بالا اشاره کردیم که هنگام شروع کار باید روزانه یک یا دو پست ارسال کنید که احتمالا عدد بهینه و درستی برای اکثر اکانت‌هاست، اما اگر بیش از این عدد پست کنید باید خطر دلزده کردن مخاطبانتان را بپذیرید.

شروع با دو پست در روز با فاصله چند ساعته از هم استراتژی خوبی است.

وقتی اکانت شما رشد کرد و فالوورهای بیشتری جذب کردید؛ می‌توانید تعداد پست‌هایتان را افزایش دهید.

ما اینجا یک فرمول کلی برای تولید محتوا به شما ارائه می‌دهیم؛ اما نسبت به هر کسب و کاری این اعداد متفاوت خواهند شد.

۱-۱۰۰۰ فالوور: ۱-۲ پست در روز
۱۰۰۰-۱۰٫۰۰۰ فالوور: ۲-۳ پست در روز
۱۰٫۰۰۰ تا ۵۰٫۰۰۰ فالوور: ۳-۴ پست در روز
۱۰۰٫۰۰۰ تا ۵۰۰٫۰۰۰ فالوور: ۵-۶ پست در روز
۵۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ فالوور: ۸-۱۰ پست در روز

۶) از هشتگ استفاده کنید

هشتگ بدون شک نقش مهمی در افزایش فالوور اینستاگرام دارد.

اما مهم این است که شما بدانید که چگونه از هشتگ استفاده کنید و هشتگ‌های مناسب با پست‌های خود را پیدا کنید تا موجب افزایش فالوور برای شما شود.

درباره هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید استراتژی داشته باشید. مطالعات و آمارها ثابت می‌کند بین ۸ تا ۱۱ هشتگ عدد بهینه برای پست‌های اینستاگرام است.

هشتگ‌های شما باید توصیفی باشد و آنها باید در واقع عکس یا فیلم شما را توصیف کنند. فقط برای رسیدن به فالوور بیشتر، هشتگ‌های بی ربط اضافه نکنید.

 

 

View this post on Instagram

 

#معرفی_کتاب ‌ ‌ ‌ ‌طبق روال هر ماه، امروز هم یک کتاب به شما معرفی می‌کنیم و در کنارش یک مسابقه برگزار می‌کنیم. ‌ ‌ ‌ ‌🏆 قوانین مسابقه: تا یکشنبه ۱۵ دی ماه ساعت ۲۴ فرصت داریدکه نوین هاب را فالو کنید، زیر این پست سه تا از دوستانتان را منشن کنید. ‌ ‌ به دو نفر از شما عزیزان یک جلد از کتاب «اعتراف‌های یک تبلیغاتچی» را تقدیم می‌کنیم. ‌ ‌ ‌ ‌@novinhub ‌ ‌ ‌ ‌ #کتابخوانی #معرفی_کتاب #مسابقه #جایزه #قرعه_کشی #مسابقه_اینستاگرامی #کتاب #کتاب_خوب #کتاب_بخوانیم

A post shared by NovinHub | نوین هاب (@novinhub) on

برخلاف تصور بسیاری، استفاده از هشتگ‌هایی که در حال حاضر در میلیون‌ها پست استفاده شدند، احتمال مشاهده عکس شما را کاهش می‌دهد و در نتیجه کاربران کمتری جذب می‌کند.

اگر از هشتگ‌های توصیفی دو کلمه ای استفاده کنید که پست‌های کمتری دارند، به شما کمک می‌کند تا عکس‌هایتان توسط افرادی که در حقیقت در جستجوی هشتگ‌های خاص هستند، دیده شود.

به طور مثال : غذای_خوب، لباس_شب_قرمز و …

۷) با مخاطبانتان تعامل بسازید

ساخت یک اکانت اینستاگرام و ارسال عکس و ویدیو کافی نیست. شما باید با سوال پرسیدن در کپشن و پاسخ دادن به مخاطبانتان با آنها تعامل برقرار کنید.

این به شما کمک می‌کند روابط شخصی بهتری با مخاطبان خود بسازید و آنها را تبدیل به مخاطبان وفادار خود کنید.

اگر بتوانید آدم‌های بیشتری را متقاعد و ترغیب کنید که برای پست‌های شما کامنت بگذارند؛ دیگران هم علاقه‌مند می‌شوند با شما تعامل برقرار کنند. به بیان دیگر کاربران با اکانت‌هایی که کامنت بیشتری دارند، بهتر تعامل می‌کنند.

 

 

View this post on Instagram

 

. . من دور روز پیش لابه لای کتابایی که داشتم میخریدم یه کتاب ورداشتم به اسم آگاهانه دوست داشتن من کلا از کتابای روانشناسی بدم میاد چون همیشه یه جوری بودن برام اما این کتابو توو دو ساعت تموم کردم و دو روز که که میرم سراغشو و زیر جمله هاش خط می کشم یه فصل داره به اسم جایگاه اطو کشیدن از دید رمانتیک یه سری موضوعات نه جدی هست نه مهم و روابط به دلایل مهم و جدی از هم می پاشد مثل خیانت و بی وفایی و غیره و مسائل مربوط به خونه و زندگی در مقابل اینها به طرز خجالت آوری بی اهمیته . که همیشه هم توو گوشمون همینا خونده شده و وقتی وارد رابطه میشیم آمادگی نداریم موضوعات ریزی مثل این که آخر هفته به کی باید سر بزنیم ؟ کی بخوابیم ؟ چند وقت به چند وقت مهمونی داشته باشیم ؟ تماشای چه فیلمی و یه عالمه چیزای ریز دیگه ما رو به بحث بندازه و برای رسیدن به رابطه ی صلح آمیز ، حذف مجادلات نیست بلکه باید قبولشون کنیم و بدونیم که اتفاق میفتن و اگر قبول کنیم که قسمت کردن زندگی با دیگری زیر یک سقف کاری دشوار ولی ارزشمنده ، نحوه ی برخوردمون با مشکلات تغییر می کنه . . . شما چی کار می کنید توو این جور قضایا حرف میزنید و حل میشه یا قهر می کنید و بعد آشتی و خودش حل میشه یا ،…؟ . . #withgalaxy 📸 @sarahappysdiary

A post shared by الاهه 🎭 (@elaheaskari) on

گذاشتن نظرات مفید در سایر اکانت‌ها دیگران را ترغیب می‌کند تا از اکانت شما و چیزی که برای ارائه به آنها دارید بازدید کنند.

باز هم تاکید می‌کنیم که برای بالا بردن مشارکت فالوورهایتان، از آنها سوال بپرسید. اگر هنوز نمی‌دانید که چه سوال‌هایی مشارکت را بالاتر می‌برند این مقاله از نوین هاب را حتما بخوانید.

۸) محتوای مثبت تولید کنید

در دنیای اینستاگرام، مثبت بودن مهم است. اگر عزمتان را برای افزایش فالوور اینستاگرام جزم کردید؛ نیاز به تولید محتوای مثبت دارید.

اگر محتوای منفی مثل کامنت‌های منفی کاربران، در اکانت خود دارید حذف کنید. این یک روش عالی برای پاک شدن اکانت شماست.

اجازه ندهید کامنت منفی مخاطب شما باعث شروع یک بحث و حمله کاربران به یکدیگر شود. در نهایت این نظرات منفی باعث ریزش فالوورهای شما می‌شود.

کاربران به دنبال محتوای مثبت و انرژی بخش هستند.

 

 

View this post on Instagram

 

#پست موقت تولدم مبارک❤️❣️💕 من علی صبوری متولد سوم شهریورماه هفتاد و یک…بیست و هفت ساله شدم… امسال امیدوارم بهترین سال زندگیم بشه… تو سالی که گذشت خیلی تلاش کردم،خیلی سختی کشیدم،سعی کردم کلیپ سازی رو حرفه ای تر انجام بدم،سعی کردم سلیقه ی مخاطبین رو تغییر بدم…سعی کردم خودم رو به موفقیت نزدیک کنم…. آرزوی سلامتی برای همه تون که مثه کوه پشتمین❣️به بودنتون افتخار میکنم🙏امیدوارم‌بتونم همیشه بخندونمتون❣️❣️❣️❣️ من سالهاست خواب بهترین کمدین شدن رو میبینم…نمیزارم خوابم به کابوس تبدیل شه…من برای خندیدن آفریده شدم ولاغیر…

A post shared by Ali Saburi | علی صبوری (@saburi_ali) on

 

۹) با اینفلوئنسرها همکاری کنید

هنگام صحبت از اینستاگرام باید بدانید که اینفلوئنسرها این روزها تاثیر بسیار زیادی بر تصمیمات کاربران دارند. اگر به دنبال جذب فالوور بیشتر هستید با اینفلوئنسرها همکاری کنید.

اینفلوئنسرهایی که متناسب با تم اکانت شما هستند پیدا کنید و با آنها شروع به کار کنید. حتما مطمئن شوید که آنها به افزایش فالوورهای شما کمک خواهند کرد.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره اینفلوئنسر مارکتینگ این مقاله از نوین هاب را بخوانید.

۱۰) با اکانت‌های دیگر تبادل تبلیغ کنید

سرانجام، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام انجام دهید؛ تبادل تبلیغات با اکانت‌های دیگر است.

اکانت‌هایی که از نظر محتوایی و تعداد فالوور نزدیک به شما باشند پیدا کنید و از طریق پروموت کردن یکدیگر به هم کمک کنید تا موجب افزایش فالوور اکانت شما شود.

به عنوان مثال اگر بازار هدف شما مردانی است که ورزش را دوست دارند، سراغ اکانت‌هایی بروید که مخاطبان مرد بیشتری دارند.

این روش را با اکانت‌های مختلف امتحان کنید و ببینید کدام اکانت به رشد سریع شما کمک بیشتری خواهد کرد.


نوین هاب را دنبال کنید