نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

آپدیت‌های جدید اینستاگرام(پیش نویس استوری، ترجمه محتوای استوری، insight شصت روزه و…)

اینستاگرام روزبه‌روز در حال ارائه آپدیت‌های جدید برای راحتی بیشتر کاربران است. در این پست از بلاگ نوین هاب درمورد این آپدیت‌های جدید اینستاگرام حرف می‌زنیم.

آپدیت‌های جدید اینستاگرام از هفته گذشته تا به امروز، پیش نویس استوری، ترجمه محتوای استوری، اینسایت روزه و… بوده‌اند که در این پست قرار است به تفصیل درمورد هرکدام از آن‌ها بپردازیم.

اینسایت 60 روزه

این یک خبر بسیار خوب برای بازاریابان اینستاگرامی است. اینستاگرام به تازگی اعلام کرده که دوره پیگیری داده‌ها را در اینسایت اینستاگرام دو برابر خواهد کرد. پیش از این برای پیگیری داده‌ها می‌توانستید در بازه زمانی 7 تا 30 روزه آنالیز را انجام دهید. اما حالا این رقم دو برابر شده و می‌توانید تا 60 روز آنالیز داده داشته باشید.

اینستاگرام در آپدیت تازه خود، ابزار تقویمی اضافه کرده که کاربران می‌توانند از یک دوره خاص، به صورت سفارشی آنالیز و خروجی داده دریافت کنند. این دوره تا الان 30 روزه بوده ولی حالا تبدیل به بازه زمانی 60 روزه شده. علاوه بر آن به زودی قابلیت سفارشی شدن بازه تاریخی هم به این تقویم اضافه خواهد شد.

این بازه‌های زمانی هرچه دقیق‌تر و بهتر شوند، برای بازاریابان دیجیتالی نیز نتیجه بهتری خواهند داشت. چون می‌توانند با جزییات و دقت بیشتری ، آنالیز اینستاگرام را انجام دهند و نتایج را بررسی کنند.

stories Drafts (پیش نویس استوری)

کاربران در آپدیت تازه اینستاگرام، می‌توانند استوری‌های خود را در قالب پیش نویس ذخیره کنند. قبل از آنکه استوری‌ها را به صورت پیش نویس ذخیره کنید و خارج شوید، به شما اعلام می‌کند که این پیش نویس تنها تا مدت زمان یک هفته باقی می‌ماند و بعد از آن حذف خواهد شد. این ویژگی می‌تواند برای مدیران شبکه‌های اجتماعی کارآمد باشد. آن‌ها می‌توانند استوری‌ها را با استفاده از ابزارهای اینستاگرام آماده و بعد آن را در قالب پیش نویس و برای آینده ذخیره کنند. چون معمولا آن‌ها دوست دارند استوری‌ها را در مدت زمان مشخص و مناسبی با کاربران به اشتراک بگذارند.

ترجمه خودکار استوری

اینستاگرام در سال 2016 قابلیت ترجمه محتوای کپشن پست را ارائه کرده بود و حالا قابلیت ترجمه خودکار محتوای استوری را اضافه کرده است. این سرویس وقتی یک زبان خارجی، که با زبان اینستاگرام کاربر مغایرت دارد، را مشاهده می‌کند، گزینه “مشاهده ترجمه” را به کاربر نمایش می‌دهد. کاربر می‌تواند با فعال کردن این گزینه، زیرنویس ترجمه شده را مشاهده کند و متوجه محتوای استوری بشود. این ویژگی برای سرتاسر دنیا فعال شده و از 90 زبان پشتیبانی می‌کند. برای کاربران انگلیسی، کپشن خودکار فعال شده است. یعنی کاربر انگلیسی زبان بدون فعال کردن گزینه “مشاهده ترجمه” می‌تواند به صورت خودکار زیرنویس همه استوری‌هایی که به زبان دیگر هستند را ببیند. اما این ویژگی اتوماتیک، برای کاربران دیگر دنیا هنوز فعال نشده است. البته اینستاگرام اعلام کرده که ترجمه صوتی این قابلیت هنوز در دسترس نیست ولی به زودی از آن هم رونمایی خواهد کرد.

آپدیت جدید اینستاگرام

بیشتر مطالعه کنید: اضافه شدن قابلیت لایک کردن به استوری اینستاگرام

کنترل محتوای حساس

اینستاگرام به تازگی گزینه جدیدی را به اضافه کرده که طبق آن یک کاربر می‌تواند نسبت به نمایش محتوای حساس در اکسپلور خود، تنظیمات دلخواهش را اعمال کند.

در این آپدیت جدید، کاربر برای محدود کردن محتوای حساس در اکسپلور سه گزینه پیش روی خود دارد:

1- Allow (برای نمایش بیشتر)

2- Limit (حالت پیش‌فرض)

3- Limit Even More (برای نمایش کمتر)

ممکن است فکر کنید با فعال کردن گزینه 3، هیچ محتوای حساسی را مشاهده مخواهید کرد. باید گفت که در این مورد هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست. عده‌ای می‌گویند با فعال کردن این گزینه میزان نمایش محتوای حساس کاهش می‌یابد و عده‌ای دیگر معتقدند که دیگر هیچ محتوای حساسی به کاربر نشان داده نخواهد شد. اینستاگرام، هنوز در این مورد چیزی اعلام نکرده است.

محتوای حساس

 

توجه به این نکته ضروری است که میزان نمایش محتوای ناراحت‌کننده فقط در اکسپلور اینستاگرام قابل کنترل است. درواقع تنها پست‌هایی که در چهارچوب قوانینی که فیسبوک وضع کرده، قرار دارند می‌توانند برچسب محتوای حساس را دریافت کنند. مابقی پست‌ها که مورد تایید فیسبوک نیستند، اصلا نمایش داده نمی‌شوند. حتی اگر کاربر تنظیماتی را اعمال کرده باشد که با توجه به آن بتواند محتوای حساس را مشاهده کند، باز هم چیزی به او نمایش داده نخواهد شد.

فیسبوک اعلام کرده که این ویژگی برای کاربران زیر 18 سال فعال نمی‌شود بلکه آن‌ها به طور پیش‌فرض هیچ محتوای حساسی را مشاهده نخواهند کرد. برای اعمال این تنظیمات باید وارد قسمت setting اینستاگرام شوید و بعد گزینه account را انتخاب کنید.

آپدیت جدید اینستاگرام

 

آپدیت جدید اینستاگرام

 

درمورد نوین هاب:

نوین هاب یک ابزار حرفه‌ای مدیریت شبکه‌های اجتماعی است. ما در بلاگ نوین هاب تلاش می‌کنیم که با ارائه محتوای کارآمد و آموزنده به شما، درمورد شبکه‌های اجتماعی به شما اطلاعات تازه ارائه دهیم. ما در نوین هاب تلاش می‌کنیم که تجربه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را برای شما شیرین‌تر کنیم.

با استفاده از داشبورد حرفه‌ای نوین هاب می‌توانید محتوای شبکه‌های اجتماعی را برای انتشار زمان‌بندی و مدیریت کنید، به آنالیز شبکه‌های اجتماعی بپردازید، مدیریت و دانلود کامنت داشته باشید و دایرکت‌های خود را مدیریت کنید.

 


دستیار شبکه‌های اجتماعی


امکان انتشار هم‌زمان و زمان‌بندی محتوا، مدیریت و دانلود کامنت‌ها، تحلیل و آنالیز همه شبکه‌های اجتماعی در یک داشبورد


رایگان امتحان کنید

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی