وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

4 اشتباه خطرناک بازاریابی اینستاگرام | این اشتباهات رایج را انجام ندهید!

اشتباهات بازاریابی اینستاگرام

از اشتباهات بازاریابی اینستاگرام چه می‌دانید؟ کدام‌ها را تا به حال انجام دادید؟

همه ما در این باره موافقیم که فعالیت در اینستاگرام برای هر کسب و کاری مهم و ضروری است. اما قبل از شروع فعالیت در اینستاگرام باید بدانید که بعضی اشتباهات بازاریابی در اینستاگرام جبران ناپذیرند و راه برگشتی برای آنها نیست.

با الگوریتم جدید اینستاگرام، جذب فالوور و بالا بردن اینگیجمنت و تعامل فالوورها کار آسانی نیست. شما باید در درجه اول فالوورهایی که دارید را نگه دارید و بعد امید به افزایش تعداد فالوورهای خود داشته باشید.

وقتی مشغول افزایش اعتبار و رشد برند خود هستید، آخرین چیزی که به آن احتیاج دارید، تکرار اشتباهات متداول کاربران اینستاگرام است. این اشتباهات شاید در نگاه اول آسیب‌زا نباشند، اما در روند موفقیت بازاریابی اینستاگرام می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

در این مقاله از نوین هاب اشتباه رایج و خطرناک بازاریابی اینستاگرام را برای شما بازگو می‌کنیم تا مرتکب این خطاها نشوید.

  1. خریدن فالوور و لایک

به نظر می‌رسد هر فردی که کمی از اینستاگرام بداند و در آن فعالیت داشته باشد، از این موضوع آگاه است که خرید و فروش لایک و فالوور یکی از مرگ‌بارترین اشتباهات بازاریابی اینستاگرام است.

خرید لایک و فالوور در اینستاگرام تقریبا معادل کلاهبرداری است. چون خیلی از اینفلوئنسرها از اینستاگرام درآمد کسب می‌کنند و بر اساس تعداد فالوور خود تعرفه‌های تبلیغاتشان را تعیین می‌کنند. پس وقتی این اعداد واقعی نباشند، یک جور کلاهبرداری صورت می‌گیرد.

به همین دلیل بعضی از برندها در قرارداد خود با اینفلوئنسرها بندی را برای فالوورهای جعلی قرار می‌دهند تا از این کار جلوگیری کنند. بعد از مدتی هم وقتی برندها بازخورد مناسب را از همکاری با اینفلوئنسرها نگیرند، با آنها همکاری مجدد نمی‌کنند و در طول زمان اعتبار خود را از دست می‌دهند.

علاوه بر بحث اینفلوئنسرها، پلتفرم اینستاگرام در یک سال اخیر حساسیت زیادی به فعالیت‌های اسپمی (مثل ربات‌‌های فالو آنفالو، خرید لایک و فالوور و…) پیدا کرده است.

خیلی از اکانت‌ها تعدادی از فالوورهایشان را از دست داده‌اند یا اکشن بلاک شده‌اند. در نتیجه برای جلوگیری از این اتفاق لایک و فالوور نخرید!

به جای خرید لایک و فالوور:

با فالوورهایتان تعامل کنید: به جای پاسخ‌های آماده و تکراری به کامنت‌ها و یا دایرکت مخاطبانتان، با آنها تعامل کنید و صحبت کنید. شبیه ربات نباشید.

مسابقه برگزار کنید: به جای خریدن لایک و کامنت، مسابقه برگزار کنید و لایک و کامنت را از افراد واقعی دریافت کنید. با یک سرمایه‌گذاری ناچیز برای دادن هدیه، از فالوورهای خود بخواهید، دوستانشان ار در زیر پست شما تگ کنند و آنها شما را فالو کنند. به صورت طبیعی با افزایش فالوور و اینگیجمنت روبرو خواهید شد.

پاسخ خودکار به دایرکت‌ و کامنت‌های اینستاگرام

اکانت خود را پروموت کنید: اکانت اینستاگرام خود را در شبکه‌های اجتماعی دیگر تبلیغ کنید. اسم یکسان برای اکانت‌های خود انتخاب کنید تا پیدا کردن شما برای مخاطبان آسان باشد. اگر هم بودجه مناسبی دارید، با اینفلوئنسرها همکاری کنید تا فالوورهای بیشتری جذب کنید.

2. استفاده از عکس‌های بی‌کیفیت

اینستاگرام یک پلتفرم بصری است. چه بخواهیم یا نخواهیم، همه چیز در اینستاگرام درباره تصویر است. اولین چیزی که وقتی مخاطب وارد صفحه شما می‌شود، می‌بیند شکل کلی از پیج شما و عکس‌ها و ویدیوهایی که گذاشتید، است. اگر شکل کلی پیج شما نامفهوم است و مشخص نیست درباره چه موضوعی صحبت می‌کنید، در استراتژی بصری خود تجدید نظر کنید.

استفاده از عکس بی‌کیفیت به اعتبار برند شما آسیب می‌زند و حس غیرحرفه‌ای بون به مخاطبانتان می‌دهد. وقتی از تصاویر بی‌کفیت استفاده می‌کنید، این پیام را به مخاطب خود می‌دهید که کسب و کار خود را جدی نمی‌گیرید.

برداشت اول مخاطب به خصوص در شبکه‌های اجتماعی مهم است.  پس مطمئن شوید که از بهترین تصاویر استفاده می‌کنید. برای این کار نیازی به هزینه‌های گزاف هم نیست برخی از ترفندهای ساده می‌تواند تفاوت‌های بزرگی ایجاد کند.

3. ارسال پست خیلی زیاد یا خیلی کم

ممکن است شما از شنیدن داستان یکی از دوستانتان در 90 استوری لذت ببرید، اما قطعا انتشار تعداد زیاد محتوا برای مخاطبان یک برند خوشایند نیست.
مخاطبان هدف شما به احتمال زیاد وقت لازم برای جذب همه این مطالب را ندارند، بنابراین شما با انتشار آن وقت و منابع را هدر می‌دهید. به جای ارسال هر چیز کوچک در استوری اینستاگرام خود، از آن برای نکات برجسته در کسب و کار استفاده کنید.

در آن طرف نیز برندهایی هستند که خیلی کم محتوا منتشر می‌کنند. شما حتی نمی‌دانید آنها هنوز فعالیت دارند یا نه؟ برندهایی که هفته‌ای یک بار و به ندرت پست منتشر می‌کنند نیز محکوم به شکست هستند.
وقتی مدت طولانی محتوا منتشر نکنید فالوورهای زیادی را از دست می‌دهید. پس بهترین راه تعادل است. هرروز در اینستاگرام فعالیت داشته باشید. بسته به استراتژی محتوای خود محتوا منتشر کنید نه آنقدر زیاد که فالوورهای را خسته کنید و نه آنقدر کم که آنها از وجود شما بی‌خبر باشند.

دو توصیه:

به آنالیز اینستاگرام توجه کنید: در هفته اول هرروز پست منتشر کنید، در هفته بعد هر یک روز در میان و در هفته سوم دوبار در هفته. روی نتایج آنالیز تمرکز کنید و ببینید که مخاطبان شما به چند محتوا در هفته واکنش بهتری نشان می‌هند.شما همچنین می‌توانید در استوری اینستاگرام از آنها به طور مستقیم سوال کنید و از نتایج نظرسنجی استفاده کنید.

زمان‌های مختلف را تست کنید: عدم تعامل مخاطبان با شما شاید به دلیل تعداد محتوای شما نباشد، بلکه به دلیل زمانبندی آنها باشد. زمان بهینه برای انتشار محتوا را در آنالیز اینستاگرام جست و جو کنید و ساعات مختلف را امتحان کنید.

همچنین در بخش آنالیز اینستاگرام نوین هاب، ما به شما بهترین ساعت انتشار پست بر اساس ساعت آنلاین بودن فالوورها را ارائه می‌دهیم.

اگر هنوز مطلب ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام را مطالعه نکردید توصیه می‌کنیم برای درک بهتر این مطلب به بخش مطالب آموزشی بلاگ نوین هاب مراجعه نمایید.

4. نادیده گرفتن آنالیز اینستاگرام

نادیده گرفتن آنالیز اینستاگرام مثل این است که شما برای کنکور بخوانید و تلاش کنید و امتحان دهید اما سراغ کارنامه و رتبه خود را هیچ وقت نگیرید.به همین اندازه تعجب آور و غیر منتظره.
وقتی آنالیز اینستاگرام خود را نادیده می‌گیرید، اطلاعات مهمی را که می‌تواند در استراتژی آینده به شما کمک کند، از دست می‌دهید. آنالیز اکانت شما نشان می‌دهد از چه محتوایی نتیجه می‌گیرید و چه محتوایی باعث از بین رفتن منابع گرانبها می‌شود.

آنالیز همچنین به شما کمک می‌کند مخاطبان خود را بهتر بشناسید. وقتی اطلاعات جمعیتی و علایق پیروان خود را می‌دانید، می‌توانید محتوایی منتشر کنید که فالوورها را بهتر جذب کند.
آیا فالوورهای شما محتوای ویدیویی یا ارسال عکس را ترجیح می دهند؟ چند نفر از آنها استوری‌های شما را ترجیح می‌دهند ؟ چند نفر از وب سایت شما بازدید می‌کنند؟ این داده‌های کلیدی است که به شکل گیری استراتژی شما کمک می‌کند.

برای اطلاع بهتر از داده‌های آنالیز اینستاگرام این مقاله از نوین هاب را حتما بخوانید.

ارسال نظر