وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

راه وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام در سال 2020

اکسپلور اینستاگرام

وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام معادل یک شبه پول‌دار شدن در شبکه‌های اجتماعی است.

مثل یک شبه پول‌دار شدن هیچ تضمین و راه مطمئنی برای وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام وجود ندارد؛ اما با تلاش و پشتکار، استراتژی هدفمند و سخت‌کوشی، شانس موفقیت شما بالاتر می‌رود.

در این مقاله از نوین هاب؛ درباره چرایی رفتن به اکسپلور و چگونگی آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام از عکس‌ها، ویدیوها، استوری‌ها و البته محصولات قابل خرید، متناسب با هر کاربر بر اساس «اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید یا پست‌هایی که دوست دارید» تشکیل شده است.

در واقع یک اسکرول بی‌نهایت از پست‌ها، اکانت‌ها و محصولاتی که دوست دارید در اختیار شما قرار می‌گیرد. اینستاگرام محتوای این صفحه را بر اساس سلیقه هر کاربر مدیریت می‌کند،‌ بنابراین هیچ دو صفحه اکسپلوری مشابه هم نیستند.

بیش از نیمی از کاربران اینستاگرام هر ماه اکسپلور را بررسی می‌کنند. طبق آخرین آمار اینستاگرام این عدد در حدود 500 میلیون نفر در ماه است.

 

اکسپلور اینستاگرام

اما دقیقاً چه چیزی را به ما نشان می دهد؟ این توسط الگوریتم اینستاگرام تصمیم گرفته شده است، و شامل مواردی مانند:

 • پست‌هایی که فالویینگ‌های شما لایک کردند
 • پست‌هایی با انگیجمنت بالا
 • اکانت‌هایی که شبیه اکانت‌های فالویینگ‌های شما هستند
 • انواع محتوایی که به طور منظم با آن‌ها درگیر هستید
 • پست‌هایی که اینگیجمنت بالایی از افرادی که فالو کردید، دریافت می‌کند

برای مثال فرض کنید صفحات آشپزی زیادی را دنبال می‌کنید در این صورت اینستاگرام محتوای محبوب مرتبط با مواد غذایی و آشپزی را در صفحه اکسپلور شما جمع آوری می‌کند. بنابراین سیستم رتبه بندی در حال حاضر بر اساس ارتباط و تعامل است.

در ماه می سال 2019، اینستاگرام تغییراتی در اکسپلور داد، تا این صفحه برای کاربران شخصی سازی شود. به طور خاص این پلتفرم به افراد كمك می‌كند تا آنچه را كه به دنبالش هستند و آنچه دوست دارند را راحت‌تر پیدا كنند.

بزرگترین تغییر در نوار بالای صفحه است، که دارای کلیدهای میانبر فیلتر برای تجربه بهتر کاربر است: IGTV و خرید و…

 

خرید در اینستاگرام

بیایید نگاهی دقیق‌تر به هر کدام از این فیلترها بی‌اندازیم:

IGTV

 

igtv و خرید در اینستاگرام

یک فید شخصی سازی شده از فیلم‌هایی طولانی‌تر از یک دقیقه است. الگوریتم IGTV در ااکسپلور، شامل اکانت‌هایی است که از قبل فالو می‌کردید و اکانت‌هایی که ممکن است محتوایشان را دوست داشته باشید.

فروشگاه (Shop)

خرید اکسپلور

فروشگاه هم یک فید شخصی سازی شده از پست‌های قابل خرید کردن است. یک آیکون ربان برای لیست دلخواه از فروشگاه و یک آیکون فروشگاه که لیستی از برندهایی است که شما فالو می‌کنید؛ در بالا سمت راست صفحه قرار داده شده است.

کانال‌های موضوعی (Topic Channel)

 

تاپیک چنل اکسپلور

کانال‌های موضوعی فیدهای موضوعی شخصی سازی شده هستند. به عنوان مثال: طبیعت، مسافرت، مد، غذا، خانه، زیبایی، علم و فناوری، و غیره.

استوری

استوری در اکسپلور تقریبا جدید است و ممکن است هنوز بعضی از اکانت‌ها آنها را مشاهده نکنند. اما اگر استوری در اکسپلور را می‌توانید ببینید؛ روی آن کلیک کنید.

بعد از یک بار کلیک کردن شما بی‌نهایت استوری خواهید دید که از اکانت‌هایی است که شما تا به حال فالو نکرده‌اید. و اگر شما جز اکسپلور در جای دیگری آنها را نخواهید دید.

 

استوری در اکسپلور

مزایای حضور در صفحه اکسپلور اینستاگرام

خیلی ساده است: ورود محتوای شما به صفحه اکسپلور، به این معنی است که افراد بیشتری محتوای شما را خواهند دید و در پی بازدید بیشتر مزایای بعدی هم رقم خواهد خورد.

• مشارکت (انگیجمنت) بالایی که با پست یا استوری شما ایجاد می‌شود وقتی به اکسپلور می‌رود. و یا محتواهای شما که در معرض دید افراد زیادی به جز فالوورهای خودتان قرار می‌گیرد.

• منجر به افزایش فالوور می‌شود: روزانه بیش از 200 میلیون اکانت از صفحه اکسپلور اینستاگرام بازدید می‌کنند و در بین این کاربران، اینستاگرام محتوای شما را برای کسانی که به احتمال زیاد به اکانت شما علاقه مند هستند، نمایش می‌دهد. افرادی که محتوای شما را در اکسپلور می‌بینند احتمالا به پیچ شما سر می‌زنند و اگر بایو حرفه‌ای و محتوای جذابی داشته باشید شما را فالو خواهند کرد.

• تعامل بالای ایجاد شده از فالوئرهای جدید: اگر کاربران محتوایی را که می بینند دوست داشته باشند، احتمالا با لایک کردن، نظر دادن یا حتی اشتراک گذاری با دوستان با آن تعامل برقرار می‌کنند. بنابراین زمانی که از صفحه اکسپلور محتوای شما را می‌بینند، می‌توانند تعامل برند شما را افزایش دهند.

پاسخ خودکار به دایرکت‌ و کامنت‌های اینستاگرام
 • افزایش فروش: وقتی افراد بیشتری محتوای شما را از طریق صفحه اکسپلور می‌بینند، به شما کمک می‌کند محصولات خود را در معرض دید افراد مناسب قرار دهید که منجر به افزایش فروش می‌شود.

متقاعد شدید؟ حالا بیایید نگاهی به نحوه ورود به اکسپلور بی‌اندازیم:

5 نکته برای ورود به اکسپلور اینستاگرام

1) وقتی فالوئرهایتان آنلاین هستند محتوا منتشر کنید

این نکته شماره یک است، چون از همه ساده‌تر است. الگوریتم اینستاگرام پست‌های جدید را هنوز هم به فالوئرهایتان نشان می‌دهد.

کسب تعامل با فالوورهایتان اولین قدم برای ورود به اکسپلور اینستاگرام است.

آنالیز اینستاگرام نوین هاب را چک کنید و بهترین زمان برای انتشار محتوا را بر اساس آنلاین بودن فالوورهایتان را مشاهده کنید.

بهترین ساعت انتشار پست

نکته مهم : اگر فالوورهایتان در ساعتی آنلاین هستند که شما نیستید، با استفاده از تقویم نوین هاب محتوای مورد نظر خود را زمان‌بندی کنید تا در ساعت مورد نظر منتشر شود.

2) از پست‌های با تعامل بالا در اکسپلور بی‌آموزید

اینگیجمنت یکی از سیگنال‌های اصلی رتبه بندی است که الگوریتم صفحه اکسپلور اینستاگرام به دنبال آن است در نتیجه باید محتوای جذاب را به اشتراک بگذارید. اگر اکانت‌های مربوط به حوزه کاری خود را دنبال می‌کنید؛ قطعا بهترین نمونه از آنها را در اکسپلور دیده‌اید.

شما با مشاهده دقیق عملکرد آنها، به چیزی که مخاطبان آینده شما دوست دارند ببینند ، پی خواهید برد.

با اینکه لایک در برخی کشورها دیگر نمایش داده نمی‌شود اما هنوز هم می‌توان پست‌های با تعامل بالا را تشخیص داد. مثلا اگر پستی در اکسپلور می‌بینید که هیچ علاقه‌ای به آن ندارید و یا اشتراکی با شما ندارد؛ مطمئن باشید که لایک بالایی داشته است.

3) به آنالیز توجه ویژه داشته باشید

به کارهایی که در حال حاضر انجام می‌دهید و برای مخاطبانتان جذاب است، نگاهی بی‌اندازید.

ببینید که عکس‌های شما را بیشتر دوست دارند یا ویدیو‌هایتان را؟

محتوای سرگرم کننده را بیشتر می‌پسندند یا آموزشی؟

اگر بتواید مخاطبانتان را مجاب کنید تا پست‌هایتان را لایک کنند و کامنت برای آنها بگذارند، تعامل آنها به شما کمک می‌کند تا به اکسپلور اینستاگرام بروید.

نکته مهم: از آنالیز اینستاگرام نوین هاب استفاده کنید تا عملکرد بهترین محتواهای خود را بررسی کنید.

 

میزان بازدید ایمپرشن

4) استوری‌های چشم‌گیر برای متقاعد کردن مخاطبانتان منتشر کنید

هنوز همه کاربران استوری در اکسپلور را نمی‌بینند، اما به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

پس برای آن آماده باشید. اما چطوری؟

ویل روبن، مدیر محصول اینستاگرام در گفتگویی گفته است: الگوریتم اینستاگرام، ترجیحات مشخصی برای قرار دادن استوری در اکسپلور دارد.

مهم‌ترین پارامتر برای انتشار استوری در اینستاگرام، علاقه کاربران بر اساس استوری‌هایی است که از فالویینگ‌های خود دیده‌اند.

5) مطالب خود را با فرمت‌های جدید بارگذاری کنید

وقتی اینستاگرام فرمت‌های جدید را معرفی می‌کند، تمایل دارد این فرمت‌ها را به طور برجسته برای کاربران به نمایش بگذارد تا با آن‌ها درگیر شوند. برای مثال قابلیت reels یک تب اختصاصی در برنامه اینستاگرام دارد به این دلیل که اینستاگرام می‌خواهد این ویژگی موفق شود.

استفاده از reels شانس شما را برای ایجاد تعامل و دسترسی ارگانیک افزایش می‌دهد. همچنین به تنوع فید شما کمک می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد که مخاطبان خود را درگیر و علاقه مند نگه دارید.

اما الگوریتم موارد زیر را نیز در اولویت قرار می‌دهد:

• ویدیو. آنها بیشتر دیده می‌شوند چون به طور خودکار در اکسپلور پخش می‌شوند. اما هنوز کیفیت مهم است. یک عکس عالی بهتر از ویدیو متوسط عمل می‌کند.

• استوری‌هایی با تصویر چشم گیر و متن کمتر

• استوری‌هایی که به محتوای معمول صفحه شما نزدیک هستند

 

5) ویدیوهای طولانی (IGTV) منتشر کنید

IGTV فضای اختصاصی خود را دارد. (بالا سمت راست اکسپلور) هنوز IGTV در اینستاگرام به اندازه استوری محبوب و کاربردی نیست. اما اینستاگرام به شدت روی این بخش خود سرمایه گذاری کرده و در حال تبدیل آن به یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های خود است.

از نوین هاب استفاده کنید تا محتوای اینستاگرام خود را به راحتی زمان‌بندی و ارسال کنید، عملکرد پست‌ها و اکانت خود را مشاهده کنید. و همه این کارها را در یک داشبورد در کنار بقیه شبکه‌های اجتماعی خود انجام دهید.

50 نظر

 • سلام خسه نباشد استوری من ۱ ماه در اکسپلور بود ولی از دیروز هی استوری میزارم به اکسپلور نمیره چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام خسه نباشد استوری من به اکسپلور میرفت ولی از دیروز هی استوری میزارم به اکسپلور نمیره چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 • خب سلام IgTvتعاملش خیلی پایینه یعنی من وقتی فیلم یک دقیقه نیذارم پست بیشتر از Igtv بازدید و لایک میخوره در حالی که فیلم همونه فقط مدت زمانش بیشتره
  یه راهکاری برای پیچ های موسیقی بگید
  چون من کلیپ هام به شدت کیفیت بالا داره
  به ظاهر اهمیت میدم
  ولی متاسفانه فالور نمیگیرم ولی کامنت ویو عالیه
  با هشتگ ویو میگرم و پستام هم تو اکسپلور میره تو ساعت اولیه ۳۰۰ ویو میگرم با اینکه پیچم ۱ کا هست
  Tvmusiqi

 • سلام ببخشید من همه ی این راه ها رو بلدم و انجام میدم ولی پست هام اون بازدیدی که باید بخوره رو نمیخوره لطفا راهنماییم کنید

 • سلام میگم من هنوز نفهمیدم که چطوری میشه پست ها رو به اکسپلور منتقل کرد اصلا چطوریه من نمفهمممیشه یکی با زبان ساده بهم بگه ممنونم

  • سلام پستی به اکسپلور میره که مردم دوستش داشته باشن براش کامنت بذارن لایک کنن و به اشتراک بگذارن این ساده ترین تعریفشه

  • سلام اگر پیجتون بیزینسی هست میتونین از اینسایت ببینین که چه کسانی از اکسپلور پست شما رو دیدن

 • سلام چجوری بعضیا که تازه شروع کردن فعالیتشون رو و با فالوور خیلی کم نزدیکای ۸۰ ۹۰ تا پستاشون تو اکسپلور هستش؟

  • سلام اکسپلور رفتن بستگی به تعداد فالوور نداره. بستگی به اون تعاملیه که کاربران با دیدن پست شما باهاش ارتباط برقرار میکنن

 • سلام وقتتون بخیرمن تادوماه پیش استوریهام داخل اکسپلورمیرفت وبازدیدکنندهای استوریم بیش از۳۵۰هزارنفربودکه اسکرین شات گرفتم وخودم چندین سری استوریهاموداخل اکسپلوردیدم ولی متاسفانه گوشیمودادم شخصی یاوبلاگ شخصی کنن نمیدونم تنظیمات گوشی روبهم ریختن که الان استوریهام ۲۰۰تابیشتربازدیدنمیخوره میشه راهنمایی کنیدممنون میشم

  • این که استوری شما وارد اکسپلور اینستاگرام بشه ربطی به تغییر تنظیمات نداره دوست عزیز. بررسی کنید که آیا در محتوایی که ارائه می‌دید تغییری به وجود اومده که مخاطب دیگه علاقه‌ای به بازدید از استوری شما نداره؟

 • سلام،من ی سوال دارم،برای اینکه پیجمون سریع تر رشد کنه ،میتونیم از پیجی که ۴ سال پیش داشتیم وتوش گاهی پست واستوری میزاشتیم استفاده کنم؟؟؟ یا اگر ی پیج جدید بزنیم زودتر میره بالا؟؟؟آخه شنیدم پیج وجدید بزنی سریع تر رشد میکنه؟؟

  • ربطی به این که پیج تازه تاسیس هست یا قدیمی نداره. همه چیز به محتوایی که تولید می‌کنید ربط داره. اما اگر پیج جدید بسازید بیشتر شما رو به دیگران به عنوان کاربر تازه معرفی می‌کنه

 • سلام جدیدا اکسپلور من shop رو فقط نشون میده و نمیتونم به حالت اولیه برگردونم میشه کمکم کنید؟

 • سلام برا پیجی که یه هفته هست زده شده و حدود پنجاه فالوور داره و موضوع پیجش کمدین هست و هرروز فعالیت می‌کنه بهترین ساعت پست گذاری کی هست تا بیشترین بازدید و تعامل رو بگیره ؟؟

  • ببینید شما باید بهترین زمان پست گذاشتن رو با توجه به فالوورهای خودتون بسنجین. به مرور دستتون میاد و اینکه ابزارهایی وجود دارن که به شما بهترین ساعت آنلاین بودن مخاطب رو نشون میدن. نوین هاب یکی از این ابزراهاست. توی داشبورد نوین هاب بهتون اعلام میکنه که بهترین زمان برای پست گذاشتن شما چه وقتیه.

 • سلام وقتتون بخیر.من پیجی که تویِ اینستاگرام دارم تمام پستاش همیشه میرفت توی اکسپلور و کلی دیده میشه بالای سی چهل تا پست هم با ویو یک و نیم ملیون دارم حتی و همیشه حداقل دویست هزار نفر از اکسپلور میدیدن،اما الان یک هفته و نیم میشه که اوجش پنج هزار نفر از اکسپلور پست هارو میبینن،چون همین پنج هزار نفر هستن؛معلومه که شادوبن نشدم ولی به نظر شما علت این کاهش ویو به این شدت چی میتونه باشه؟

  • سلام. چرا مشکلی براتون به وجود نمیاد. منتهی برای اینکه پستاتون بره تو اکسپلور باید با فالوور واقعی تعامل برقرار کنید.

 • سلام میشه بگید برای رفتن به اکسپلور فقط به لایک و بازدید نیاز داریم ؟ اگه فقط لایک و بازدید چقدر باید لایک و بازدید داشته باشه که پستمون بره تو اکسپلور

  • سلام. یکی از بهترین راه‌های ورود به اکسپلور اینه که محتواتون سیو و شیر بشه. کامنت هم خیلی تاثیرگذاره بله.

 • سلام وقت بخیر
  من ۱۲۰۰فالور دارم ۶۰۰فیکه ولی از این بن بعد واقعی میکنم مشکلی تو اکسپلور رفتن پیش که نمیاد ؟واینکه اموزش دارین که فالورا برن بالا و اکسپلور برم؟

  • سلام وقت شما به خیر. نه از این به بعد مشکلی پیش نمیاد فقط ممکنه تعامل پیج‌تون طول بکشه که بالا بره.
   اکانت اینستاگرام مارو فالو کنید. اونجا آموزش‌هایی برای افزایش فالوور ارائه دادیم.
   @novinhub

 • سلام وقت بخیر
  بعضی پست ها رو می بینم که بیشتر از 60 تا هشتگ گذاشتن؟ چطوری ممکن هست؟ نمونه ش رو بفرستم تحلیل کنید؟

 • با سلام و عرض خسته نباشید…….من یه پیج داشتم ک همه پستهام اکسپلور میرفت اگر هم نمیرفت هشتگ ها خیلی برام لایک وفالو و بازدید پیج میورد اما الان حتی فالورهای خودم هم پستهام رو نمی بینن دلیلش چیه……خیلی لایک اولیه ام اومده پایین

 • سلام وقتتون بخیر،
  میخواستم بدونم اگه داخل همین مقالتون یدونه بنر سایت ما رو بزارید هزینش چقدر میشه؟