نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

همه چیز درمورد داشبورد حرفه‌ای، ویژگی جدید اینستاگرام

همه چیز درمورد داشبورد حرفه‌ای، ویژگی جدید اینستاگرام

در این بلاگ از نوین هاب درمورد ویژگی جدید اینستاگرام، داشبورد حرفه‌ای اطلاعاتی را در‌اختیار شما قرار خواهم‌داد. خیلی وقت‌ها برای ما اتفاق می‌افتد که برای دستیابی به ابزار‌های اینستاگرام مجبوریم به چند قسمت مختلف مراجعه کنیم و این کار ممکن است گیج‌کننده و سخت باشد. باهم ببینیم که آیا داشبورد حرفه‌ای این مشکلات را حل می‌کند یا نه؟

داشبورد حرفه‌ای، ویژگی جدید اینستاگرام چیست؟

اخیرا اینستاگرام ویژگی جدیدی به‌نام داشبورد حرفه‌ای را راه‌اندازی کرده‌است. داشبورد حرفه‌ای، برای کسانی که به‌طور حرفه‌ای از اینستاگرام استفاده می‌کنند، به‌خصوص حساب‌های کاربری مربوط به کسب‌و‌کار‌ها، مفید واقع خواهد‌شد. این داشبورد حرفه‌ای، یک پلتفرم مدیریتی است که یک دید کلی و اساسی درمورد عملکرد کلی حساب اینستاگرام می‌دهد. همچنین ویژگی جدید اینستاگرام یعنی داشبورد حرفه‌ای، دسترسی به ابزار‌های مربوط به مدیریت اینستاگرام را آسان‌تر کرده، رفتار مخاطبان را آنالیز می‌کند و به کسب‌و‌کار‌ها امکان حضور بیشتر در اینستاگرام و درآمدزایی بیشتر می‌دهد.

سه بخش اصلی داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام

ردیابی عملکرد: این بخش خود شامل نموداری است که آمار کلی حساب شما را نمایش می‌دهد. به‌علاوه شما می‌توانید با مراجعه به “See all insights” به اطلاعاتی شامل بررسی تعاملات محتوایی و حساب کاربری، دنبال‌کننده‌ها، محتوای به‌اشتراک گذاشته شده (پست، استوری و IGTV) و پروموشن‌ها دسترسی داشته‌باشند. این اطلاعات به صورت هفتگی و یا ماهانه قابل مشاهده هستند.

 

 

ردیابی عملکرد در داشبورد حرفه‌ای

 

رشد کسب‌و‌کار: یک دسترسی سریع به ابزار‌های مختلف برای کمک به مدیریت بهتر و موثر‌تر حساب‌کاربری به شما می‌دهد. شامل بخش‌های زیر است:

 

 

رشد کسب‌و‌کار در داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام

 

الف) پروموشن‌ها: این بخش شامل مدیریت تبلیغات محتوای برند و IGTV‌ها برای به‌دست آوردن مخاطبان بیشتر است. همچنین باعث می‌شود تا خدمات شما بهتر دیده‌شود است.

ب) تاییدیه‌های مربوط به برند‌ها: در این بخش شما می‌توانید با برند‌های دیگر شراکت کنید. به آن‌ها اجازه دهید تا برای شما درخواست شراکت و یا تبلیغات بفرستند. در‌نتیجه شما می‌توانید درخواست آن‌ها را تایید و یا رد کنید.

دستیار شبکه‌های اجتماعی نوین هاب ابزاری قدرتمند برای مدیریت همه شبکه‌های اجتماعی
ثبت‌نام رایگان ثبت‌نام کنید

پ) پاسخ‌های ذخیره‌شده: در این قسمت شما پاسخ‌ سوالات متدوال و پرتکرار را جهت پاسخ‌گویی سریعتر ذخیره می‌کنید. بعدا برای پاسخ‌گویی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و همچنین می‌توانید این پاسخ‌ها را ویرایش کنید.

مقاله‌های آموزشی: این بخش شامل مقاله‌هایی است که توسط خود اینستاگرام جمع‌آوری شده و اطلاعاتی ازجمله نکات، ترفند‌ها، راهنمایی‌ها و… را به شما ارائه می‌دهد. بهتر است این مقاله‌ها به‌طور مداوم به‌روز شوند تا، اطلاعات و آگاهی کاربران را درباره تمامی مسائل مربوط به اینستاگرام افزایش دهد.

 

مقاله‌های آموزشی در داشبورد حرفه‌ای

 

هدف داشبورد حرفه‌ای

در‌حقیقت، تمامی این ویژگی‌ها قبلا هم در اینستاگرام وجود داشتند. اما داشبورد حرفه‌ای تمام این ویژگی‌ها را در یک مکان مرکزی و منسجم جمع‌آوری کرده و دسترسی به آن‌ها را آسان‌تر کرده‌است. این به‌نظر ویژگی مهمی است که، همه ابزار‌ها برای ادمین یک حساب کاربری قابل دسترس باشد.

ایده اصلی این داشبورد این است که، با آسان‌تر کردن ردیابی عملکرد حساب‌کاربری و همچنین به‌روز رسانی کاربران با آخرین ویژگی‌های موجود در اینستاگرام، آن‌ها را تشویق به فعالیت بیشتر کند. هدف اصلی انگیجمنت بیشتر کاربران با اینستاگرام و ویژگی‌های آن است. این اتفاق به‌خصوص زمانی اتفاق می‌افتد که، اینستاگرام مقاله‌های آموزشی خود را همیشه به‌روز کند.

درآخر اینستاگرام اعلام کرده‌است که با گذشت زمان به قابلیت‌های این داشبورد اضافه خواهد‌کرد.

این داشبورد در‌حال حاضر برای تمام حساب‌های بیزینسی و کسب‌و‌کار‌ها قابل استفاده است.

 

آیا می‌دانستید که شما می‌توانید با قابلیت‌های نوین هاب تمامی حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود را مدیریت کنید.