وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

استراتژی هشتگ گذاری برای شبکه‌ های اجتماعی در سال 2022

استراتژی هشتگ گذاری برای سال 2022

در حال حاضر هشتگ گذاری در شبکه‌ های اجتماعی بیش از یک دهه است که وجود دارد. اکثر کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز معمولا بعد از نوشتن کپشن، هشتگ‌ های مرتبط با پست را اضافه می‌کنند. جالب است بدانید عمر هشتگ‌ ها قدیمی‌تر از اکثر رسانه‌های اجتماعی است و اولین بار در سال 2007 توسط کریس مسینا در توییتر استفاده شد. در حقیقت پشت ایده کریس استفاده از نماد پوند برای جداسازی گروه‌ها با موضوعات گفتگویی متفاوت بود.

کاربرد هشتگ در شبکه‌های اجتماعی

4 مورد از مهمترین مزایای هشتگ‌ گذاری در شبکه‌ های اجتماعی که باید بدانید

  1. ابزار کشف مخاطبان جدید

حتما متوجه شده‎‌اید که زمانی که از یکسری از هشتگ‌ ها استفاده می‌کنید، اینگیجمنت پست شما توسط کاربرانی که حتی جز فالوورهای شما نیستند افزایش پیدا می‌کند. هشتگ‌ های برتر یکی از عوامل اصلی این موضوع هستند.

  1. ساختن انجمن

از هشتگ‌ های خاص استفاده کنید. زمانی که شما از هشتگ‌ های خاص و برتر استفاده می‌کنید یک جامعه جدیدی ایجاد می‌شود که در آن همه به طور فعال نظرات، اخبار و پست‌های مرتبط را به اشتراک می‌گذارند هشتگ‌ ها به عنوان فیلترهای گروهی عمل می‌کنند و پست‌های مشترک با محتواهای یکسان را بر اساس موضوعات آرشیو می‌کنند.

  1. افزایش اینگیجمنت

از هشتگ‌ های پر طرفدار استفاده کنید. استفاده از این گونه هشتگ‌ ها در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، تیک تاک،‌ اینستاگرام بسیار تاثیر گذار بوده و شانس شما را برای وایرال شدن در شبکه‌ های اجتماعی افزایش می‌دهد. به این منظور می‌توانید هشتگ‌ های پر طرفدار را بر اساس جایگاه و موضوع محتوایی که قصد دارید آن را منتشر کنید، فیلتر کنید و مخاطبان خود را به مشارکت و افزایش تعامل با پست‌های خود تشویق کنید.

  1. انحصار برند

استفاده از هشتگ‌ های برند مانند نام یک فیلم خاص، یا برند یک محصول می‌تواند محتواهای بیشتری را که توسط کاربران ایجاد شده فیلتر می‌کند و در صورت اشتراک گذاری مجدد آن محتواها،‌ اعتبار برند افزایش پیدا می‌کند.

به صورت کلی استفاده از اسم برند و تگ‌های مرتبط با آن، انتخاب‌های معمولی‌تری جهت استفاده از هشتگ‌ های برند است. به همین دلیل شما می‌توانید از هشتگ‌ های کمپین آن برند استفاده کنید که بازدید‌های گسترده‌تری را در بر دارد.

پس توجه داشته باشید که استفاده از تنها یک هشتگ برتر نتیجه خاصی را برای پست‌ها شما در بر ندارد شما برای هشتگ گذاری در شبکه‌ های اجتماعی به یک استراتژی سنجیده نیاز دارید.

اگرچه هشتگ‌ های محبوب برای قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان بیشتر عالی هستند اما نمی‌توان از آن‌ها در هر پستی و به تعداد زیاد استفاده کرد بر اساس مطالعات استفاده بیش از 10 هشتگ می‌تواند تعامل را تا حدود 68% کاهش دهد.

اکثر بازاریابان در شبکه‌ های اجتماعی بر این باورند که استفاده از 1-3 هشتگ در اکثر پلتفرم‌های اجتماعی بیشترین تاثیر را دارد. در این مقاله قصد داریم اصول استفاده از هشتگ‌ ها را در هر پلتفرم، و بهترین زمان ارسال پست را در رسانه‌های اجتماعی برای شما شرح دهیم.

هشتگ گذاری در شبکه‌های اجتماعی

استراتژی هشتگ گذاری در شبکه‌ های اجتماعی

فیسبوک facebook

هشتگ‌ ها در شبکه اجتماعی بهترین تاثیر را دارند و توصیه می‌کنیم در این شبکه اجتماعی از 2-3 هشتگ برای افزایش ریچ استفاده کنید. همچنین انتشار 3-5 پست در هفته در فیسبوک ایده آل است . استفاده از یک هشتگ برند و یک هشتگ محتوا نیز کمک بسیاری به تبلیغات بین رسانه‌ای می‌کند و واکنش‌های بسیاری را می‌تواند در بر داشته باشد.

اینستاگرام

توصیه می‌کنیم برای هشتگ گذاری در اینستاگرام یک استراتژی مناسب تدوین کنید. بنا بر اطلاعاتی که سایت Fohr Insights منتشر کرده، در پلتفرم اینستاگرام پست‌هایی که تنها یک هشتگ دارند در مقایسه با پست‌هایی که هشتگ اینستاگرامی ندارند 12.6% افزایش اینگیجمنت دارند.

_اما از چه تعداد هشتگ در اینستاگرام باید استفاده کنید؟

در حال حاضر استراتژی هشتگ اینستاگرام به این گونه‌ است که شما مجاز هستید تا 10 هشتگ در هر استوری، و تا 30 هشتگ در هر پست استفاده کنید اما این به این معنی نیست که پست خود را با بهترین هشتگ‌ های اینستاگرام پر کنید.

پاسخ خودکار به دایرکت‌ و کامنت‌های اینستاگرام

استفاده از 3 تا 5 هشتگ در اینستاگرام به اندازه کافی مناسب است و میزان اینگیجمنت یا همان تعامل با کاربران را به یک حد معقول و مناسب می‌رساند. علاوه بر این به اشتراک گذاشتن 2-5 پست در هفته در اینستاگرام سبب می‌شود تا محتوای با کیفیت‌تری تولید کنید.

هشتگ گذاری در اینستاگرام

لینکدین

علی رغم اینکه لینکدین یک پلتفرم حرفه‌ای است محدودیتی برای استفاده از هشتگ ندارد. اما برای افزایش تعامل با کاربران بین 3 تا 5 هشتگ را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل و پیشنهاد بهترین هشتگ نیز مانند ابزار مدیریت شبکه‌ های اجتماعی نوین هاب استفاده کنید.

دستیار هوشمند شبکه‌ های اجتماعی نوین هاب برای پلتفرم لینکدین آیتم مجزایی تحت عنوان دسته بندی شغلی دنبال کنندگان را نیز ارائه می‌کند. سعی کنید در شبکه اجتماعی لینکدین 2-5 پست در هفته منتشر کنید تا کشش و توجه بیشتری را از سوی مخاطبان به دست آورید.

توییتر

همان طور که میدانید توییتر به استراتژی هشتگ معروف است و در واقع این یک ویژگی اساسی برای این پلتفرم است. بر اساس تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته توییت‌هایی با هشتگ‌ های برتر، تعامل را تا 2 برابر برای افراد و تا 1.5 برابر برای برندها افزایش می‌دهد.

همچنین کسب و کارهایی که با هشتگ توییت می‌کنند 33% بیشتر احتمال دریافت ریتوییت دارند. برای شبکه اجتماعی توییتر از 1-2 هشتگ برای دسترسی مناسب استفاده کنید و از بخش trends for you هشتگ‌ های بهتر را پیدا کنید. انتشار 5 تا 20 توییت در روز باعث می‌شود تا در بالای فید کاربران خود باقی بمانید.

بیشتر بخوانید: هشتگ‌های ترند توییتر را چگونه پیدا کنیم؟

راهنمای هشتگ گذاری در شبکه‌های اجتماعی

تیک تاک

هشتگ‌ های پر طرفدار در تیک تاک زمینه را برای بازدید بیشتر از پست‌ها فراهم می‌کند. 35% از تیک تاکرها در چالش‌های هشتگ شرکت می‌کنند. استفاده از 4تا 5 هشتگ در پست‌های تیک تاک می‌تواند تفاوت چشمگیری را در افزایش تعامل با مخاطبان، دیدگاه‌ها و اشتراک گذاری‌ها ایجاد کند.

همچنین این کار شما را به معدنی از ایده‌های محتوا هدایت می‌کند که می‌توانید با استفاده از آن نسخه‌های مرتبط با برند خود را تقویت کنید. برای این کار روزانه 1-4 پست در لینکدین به اشتراک بگذارید.

یوتیوب

هشتگ‌ ها در یوتیوب می‌توانند رتبه بندی سئو را به شدت بهبود بخشند. سه راه برای نمایش هشتگ در یوتیوب وجود دارد می‌توانید آن‌ها را در عنوان، توضیحات و بالای عنوان اضافه کنید. محدودیت رسمی برای هشتگ‌ های یوتیوب 15 عدد است.

اما استفاده از 3-5 هشتگ برای یوتیوب مناسب است و آپلود یک ویدیو در هفته نتایج خوبی را برای شما در بر خواهد داشت. نتیجه اینکه اگر قصد دارید عملکرد خود را در رسانه‌های اجتماعی بهبود ببخشید باید یک استراتژی هشتگ جداگانه برای هر پلتفرم رسانه اجتماعی داشته باشید. توجه داشته باشید هشتگ‌ های مشابهی که برای یک پلتفرم مناسب است، لزوما برای پلتفرم دیگر تعامل یکسانی را ایجاد نمی‌کند.

بیشتر مطالعه کنید: ترفندهای هشتگ گذاری در سال 2021

آموزش هشتگ گذاری در شبکه‌های اجتماعی

ارسال نظر