نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

محاسبه اینگیجمنت ریت بر اساس تعداد فالوور

اینگیجمنت اینستاگرام

محاسبه اینگیجمنت ریت اینستاگرام بر اساس تعداد فالوور یک ارزیابی و فرمول کلی دارد. اینگیجمنت، یکی از فاکتورهای مهم در اینستاگرام مارکتینگ است. میزان مشارکت و تعامل مخاطب با محتوایی که شما در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید سنجیده می‌شود. قبل از آپدیت‌های اینستاگرام، اینگیجمنت به تعداد لایک و کامنت ویدئو محدود بود. اما حالا حتی مکالمه‌هایی که در دایرکت با مخاطب انجام می‌دهید روی این نرخ تعامل تاثیرگذار است.

دلیل اهمیت اینگیجمنت ریت اینستاگرام چیست؟

محتوایی که شما در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید، اهمیت بسیار زیادی دارد. البته اگر در اینستاگرام به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنید باید توجه خود را به این نکته معطوف کنید. البته باید بدانید اینگیجمنت ریت واقعی را مخاطب واقعی برای شما به ارمغان می‌آورد. حتما شما هم به افزایش فالوور اینستاگرام اهمیت می‌دهید اما خبر خوب اینکه تعداد فالوور روی این عدد تاثیر چندانی ندارد. بلکه تعامل مخاطب با شماست که این رقم را بالا و پایین می‌کند. آیا محتوای شما خوب است؟ آیا وقتی چیزی به اشتراک می‌گذارید تعداد کسانی که برای شما کامنت می‌گذارند زیاد است؟ آیا مردم محتوای شما را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند؟ اصلا این اعداد و ارقام را بررسی می‌کنید؟

چه عواملی روی اینگیجمنت ریت اینستاگرام تاثیرگذار است؟

  • تعداد فالوور
  • تعداد لایک
  • تعداد کامنت
  • تعداد ویو یک پست
  • تعداد به اشتراک‌گذاری یک پست

 

نحوه محاسبه اینگیجمنت ریت اینستاگرام

اما برای محاسبه اینگیجمنت ریت اینستاگرام دو راه‌حل پیش پای شماست. این فرمول بر اساس دو داده مهم محاسبه می‌شود. یکی بر اساس تعداد فالوور و دیگری برحسب ایمپرشن.

محاسبه اینگیجمنت ریت بر اساس تعداد فالوور

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای محاسبه نرخ تعامل بر اساس تعداد فالوور است. تعداد لایک‌ها و کامنت‌های یک اکانت را با هم جمع و بر تعداد فالوورها تقسیم می ‌کنید. و در نهایت آن را در عدد 100 ضرب می کنید و درصد آن را محاسبه می‌کنید. این عمومی‌ترین روش برای مقایسه پیج‌ها با یکدیگر است. چرا که دسترسی به لایک و کامنت هر پیجی برای تمامی افراد ممکن است. وقتی تصمیم دارید با یک اینفلوئنسر یا بلاگر برای تبلیغات همکاری کنید، می‌توانید با محاسبه این فرمول نرخ تعامل صفحه او را به دست بیاورید. چون معمولا اعتماد کردن برای افراد کمی دشوار است. همچنین برای مقایسه اینگیجمنت صفحه خود با رقیبانتان می توانید از این روش استفاده کنید.

فرمول محاسبه اینگیجمنت

محاسبه اینگیجمنت ریت بر اساس ایمپرشن

روش دیگری که برای به دست آوردن این رقم دارید، محاسبه بر اساس ایمپرشن است. البته با این روش نمی‌توانید اینگیجمنت ریت اکانت دیگران را به دست بیاورید اما برای بررسی عملکرد خودتان، راه‌حل بسیار مناسبی است.در این فرمول باید تعداد کامنت‌ها را با تعداد لایک جمع و این دو عدد را تقسیم بر عدد ایمپرشن بکنید. درنهایت عدد را ضرب در 100 بکنید که خروجی به صورت درصد باشد.

فرمول اینگیجمنت

بهترین رقم نرخ تعامل اینستاگرام بین 1 تا 3 درصد است.

 

چرا باید اینگیجمنت ریت یک اکانت را حساب کنیم؟

-تشخیص فیک و یا واقعی بودن فالوورهای یک پیج
-تحلیل میزان رشد و تعامل پیج اینستاگرام

فالوور بالاهای اینستاگرام چه اینگیجمنت ریتی دارند؟

صدف بیوتی

صدف بیوتی یک اینفلوئنسر اینستاگرامی است که در حوزه میکاپ فعالیت دارد. فالوورهای این اینفلوئنسر 3.6 میلیون نفر هستند. میانگین کامنت‌های هر پست در صفحه اینستاگرام او بین 9000 تا  50.000 و تعداد لایک‌ها بین 500.000 تا 1.000.000 است! نرخ تعامل صفحه اینستاگرام صدف بیوتی با توجه به فرمولی که ارائه کردیم چیزی معادل 22.28% است و این یعنی یک عملکرد فوق‌العاده.

اینگیجمنت ریت

 

رامبد جوان

رامبد جوان کارگردان، تهیه‌کننده، مجری و بازیگر ایرانی است. فالوورهای رامبد جوان 11.6 میلیون نفر هستند. میانگین کامنت‌های هر پست در صفحه اینستاگرام او 10.000 و تعداد لایک‌ها 300.000تا است. نرخ تعامل صفحه اینستاگرام رامبد جوان با توجه به فرمولی که ارائه کردیم، چیزی معادل 2.8% است.

اینگیجمنت ریت

 

 

همانطور که می‌بینید، عدد نرخ تعامل نشان‌دهنده کیفیت فالوورهای یک صفحه هستند. درمورد صدف بیوتی همیشه می‌شنویم که یکی از بهترین ویژگی‌های اکانت اینستاگرام او، تعامل بالای فالوورهاست.

معرفی چند وبسایت برای محاسبه اینگیجمنت ریت

phlanx 

در هر 24 ساعت حداکثر 3 بار می توانید میزان اینگیجمنت پیج را به صورت رایگان محاسبه کنید و برای تعداد بیشتر نیاز به خرید اشتراک خواهید داشت.

phlanx

socialblade 

یکی دیگر از وب سایت‌های محاسبات اینگیجمنت اینستاگرام است که اطلاعات کاملتری از پیج مورد نظر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اینگیجمنت ریت

 

نوین هاب

نوین هاب یک پلتفرم ایرانی برای محاسبه نرخ تعامل صفحه اینستاگرام‌تان است. البته باید این نکته را خاطرنشان کنیم که نه تنها اینستاگرام، بلکه همه شبکه‌های اجتماعی خود را می‌توانید با استفاده از این داشبورد هوشمند آنالیر کنید. علاوه بر نرخ تعامل، موارد جزیی دیگری هم برای بررسی عملکردتان در شبکه‌های اجتماعی خواهید داشت.

 

اینگیجمنت ریت

 

 

اینگیجمنت ریت

 

 


دستیار شبکه‌های اجتماعی


امکان انتشار هم‌زمان و زمان‌بندی محتوا، مدیریت و دانلود کامنت‌ها، تحلیل و آنالیز همه شبکه‌های اجتماعی در یک داشبورد


رایگان امتحان کنید