نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

پینترست؛ یک شبکه غیر اجتماعی!

اگر تصور کنیم اینستاگرام یک تعطیلات رویایی است و فیسبوک یک جشن فامیلی پر جمعیت و شلوغ که همه بحث سیاسی می‌کنند، پس پینترست، شما هستید به تنهایی و در حال دیدن سریال مورد علاقه‌تان!

پینترست در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرد و از ابتدا با بقیه شبکه‌ها متفاوت بود. بیشترین آمار مخاطبان آن خانم‌ها بودند و نسل جوان کمتر در آن فعالیت داشتند.

آیا پینترست به عنوان یک شبکه‌ی غیر اجتماعی موفق می‌شود؟

پینترست مدتیست حساب خودش را از شبکه‌های اجتماعی جدا کرده است یعنی شما را ترغیب به جمع کردن فالوئر و ساخت ارتباطات نمی‌کند.

با وجود آنکه در مقایسه با شبکه‌هایی مثل توییتر، فیسبوک و اینستاگرام، شبکه‌ای بزرگ نیست. ولی در عین حال از گزند کامنت‌های خشمگین و آزار دهنده و همچنین اخبار اشتباه در امان است‌ چیزی که اشتباه بزرگ اکثر شبکه‌های اجتماعی است!

این شبکه تا جای ممکن جلوی آزار شما را می‌گیرد و به شما حس خوبی می‌دهد.

ایوان شارپ سازنده پینترست در مصاحبه‌ای گفته است:

شبکه‌های اجتماعی برای نمایش کارهایتان به دوستانتان است ولی پینترست برای نمایش نیست! پینترست درمورد شماست، آرزوها، ایده‌ها و چیز‌هاییست که در آینده می‌خواهید.

در این صورت شما را با دعوت به اشتراک گذاری، دوست یابی اذیت نمی‌کند. کامنت‌ها هستند ولی ضرورت و جایگاه خاصی ندارند.

پینترست اعلام کرده است که به احتمال زیاد به زودی تعداد بیشتری از پین‌ها قابل خرید می‌شوند.

هدف اصلی پینترست آن است که توجه مخاطبان را جلب کنند و بهترین ایده را برای مناسبت‌هایی همچون عید، تولد و… به شما بدهد و در عین حال به شما کمک کند وسایل را تهیه کنید یا بسازید و یا ایده‌ها را عملی کنید.

پینترست ۱۶ اکتبر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پین‌های بیشتری را دارای قابلیت خرید می‌کند و  مستقیما می‌توانید وسایل را تهیه کنید.

حتی اگر ایده شما برای فروش وجود نداشت ولی می‌توان مشابه آن را به راحتی پیدا کرد.

با وجود آنکه پینترست از این قابلیت جدید درصدی دریافت نمی‌کند ولی با تبلیغات و پین‌های پروموت شده سود خود را نیز می‌برد.

پینترست در مقایسه با فیسبوک که سریعا رشد کرد و همه جا را بهم ریخت، آرام و قوی به جلو می‌رود. گاهی همین استمرار و آرام به جلو رفتن بهترین روش است.

در نوین هاب می‌توانید پین‌های پینترست را همزمان با سایر شبکه‌های اجتماعی منتشر و یا زمانبندی کنید تا در آینده بصورت اتوماتیک در شبکه‌های اجتماعیتان منتشر شوند.

با گذر زمان و دیدن این تغییرات باید دید این شبکه‌ی آرام و دوست داشتنی چقدر پیشرفت خواهد داشت.


نوین هاب را دنبال کنید