نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی B2B کدامند؟

با توجه به این که نوع ساختار b2b و از لحاظ فرایند خرید، نوع مشتری، تاثیر گذاران خرید و… با b2cمتفاوت است لذا کانال و رسانه‌های مختص به خود را دارد.

نتیجه‌ی نظرسنجی وب سایت Ombono از ۱۱۵ متخصص بازاریابی در مورد روش‌های بازاریابی B2B نشان داد که ۷۹% متخصصان، شبکه‌های اجتماعی را موثرترین کانال بازاریابی دانسته‌اند. ۳۸% آن‌ها نیز اعلام کردند که در سال جدید بودجه‌ی اضافی شرکت را روی بازاریابی شبکه های اجتماعی صرف خواهند کرد.

در b2b شبکه‌های اجتماعی زیر از اهمیت و محبوبیت بیشتر برخوردار هستند:

لینکدین

لینکدین یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابان B2B با دلایل بسیاری است.

به عنوان یک رسانه اجتماعی حرفه‌ای، می‌تواند گزینه خوبی برای حضور شرکت‌ها برای حضور در شبکه‌های اجتماعی باشد.

ارسال آخرین مطالب از وبلاگ شرکت، به اشتراک گذاری اخبار اخیر شرکت با مخاطبان هدف خود (از جمله مشتریان!)، تحلیل و بررسی صنعت و افزایش دانش در گروه‌های لینکدین و… از مزیت‌های غیر قابل چشم پوشی این شبکه اجتماعی است.

۷۹ درصد بازاریابان جهانی معتقدند که لینکداین می‌تواند منبع خوبی برای تولید سرنخ فروش و هدایت مخاطبان به سایت برای تبدیل شدن به مشتری باشد.

در واقع لینکدین این بستر را فراهم کند که به جای هدف قرار دادن هر کسی در کمپین‌های تبلیغاتی خود به صورت موثر مدیرعامل؛ کارشناسان و افرادی که در سازمان‌ها می‌تواند بر فرایند خرید تاثیر بگذارند مورد هدف قرار دهند.

توییتر

توییتر با شیوه منحصر به فرد و خاص خودش توجه بسیاری از شرکت‌ها را به خود جلب کرده و باعث شده به انتخاب خوبی برای شرکت‌ها برای بازاریابی تبدیل شود.

توییتر این بستر را برای شرکت‌ها مهیا کرده که  اخبار خود واظهار نظر خود را در مورد مسائل بیان مورد نظر خود را بیان کنند کنند که این عامل باعث افزایش شهرت برند، ارتقای نام تجاری و ارتباط با مشتریان به صورت موثر و کارآمد می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد که ۷۸ درصد از بازاریابان B2B به عنوان بخشی از استراتژی محتوا از توییتر استفاده می‌کنند.

اینستاگرام

هر چند که اینستاگرام به سمت b2c تمایل بیشتر دارد و برای b2b ارزش‌های چندانی را فراهم نکرده ولی با توجه به جامعه بالای کاربران و آپلود شدن ۴۶ هزار پست در دقیقه فرصتی پیش آورده که نمی‌توان چشم‌ها را بر روی آن بست.

لذا شرکت‌ها به اینستاگرام به دید یک فرصت خوب نگاه می کنند.

برای به نمایش گذاشتن فرهنگ شرکت، افراد پشت پرده (کارمندان،کارشناسان و..)، معرفی برنامه‌ها و محصولات استفاده از اینستاگرام فرصت خوبی است.

همچنین عضویت افراد متخصص نیز در این رسانه باعث شده جهت تداوم فرصت شبکه سازی و ارتقای آن به اینستاگرام نگاهی جدی و اساسی داشت و در راستای برند سازی و تقویت تصویر برند و ارتباط دوسویه با مشتریان  از اینستاگرام بهره برد.

اسلایدشیر

اسلایدشیر یک روش بسیار کاربر پسند برای یادگیری مخاطبان شرکت در مورد شرکت، محصولات، خدمات و… است.

این رسانه اجتماعی برای بازنویسی محتوا و به اشتراک گذاری اطلاعات جدید به صورت اسلاید گزینه بسیار خوب وکاربردی است. شما می‌توانید سخنرانی کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها،  وبینارها، و… را به مشتریان خود را در مورد شرکت و محصولات خود نشان دهید.

پینترست

پینترست یکی از قوی ترین شبکه‌های اجتماعی تصویر محور است که شرکت‌ها می توانند داده ها؛ اطلاعات و تصاویر محصولات خود را به در آن منتشر کنند که این عمل باعث می‌شود انتشار اطلاعات و حتی تصاویر محصولات شرکت‌ها برای مشتریان آن که شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند مطبوع و کلیدی باشد و نتایج درستی را به بار بیاورند.

فیسبوک

علاوه بر این چهار مورد مهم، فیس‌بوک هم گزینه خوبی برای b2bها است ولی همانند اینستاگرام بیشتر برای b2c کاربرد دارد هر چند که در این چند سال برای b2bها نیز خلق ارزش کرده است.

اینکه کدام رسانه مناسب کسب وکار شماست، بستگی به عوامل متعددی از جمله بودجه شما، محتوا، محل حضور مخطبان شما در رسانه های اجتماعی و… دارد.

در  تصویر زیر نتایج تحقیقی را می‌بینید که در آن بهترین رسانه‌ها را برای کسب وکارهای b2b معرفی کرده که نشان از اهمیت لینکدین، توییتر و فیس‌بوک می‌دهد:

هر چند باید دانست در هر کشوری این انتخاب و اولویت‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

این که در ایران چه رسانه‌هایی برای بازار شرکتی مناسب است به عوامل مختلفی بستگی دارد که در پست‌های بعدی به بررسی آن می پردازیم.

 


نوین هاب را دنبال کنید