وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

سوالات چالشی استوری و پست اینستاگرام؛ برای جذب فالوئر بیشتر

سوالات چالشی اینستاگرام

سوالات چالشی استوری و پست اینستاگرام تاثیر زیادی در جذب مخاطب برای شما دارند.

استوری اینستاگرام تنها سه سال است که رونمایی شده، اما سهم بزرگی در ایجاد تعامل در اینستاگرام دارد.

هر روز ویژگی‌های جدیدی به استوری اضافه می‌شود و کار جذب مخاطب و بالا بردن تعامل را برای کسب و کارها آسان‌تر می‌کند.

قابلیت سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام یکی از همین ویژگی‌های نسبتا جدید و جذاب آن است.

همچنین شما می‌توانید به صورت مستقیم سوالات خود را در کپشن پست‌ها بپرسید و تعامل خود را با مخاطبانتان افزایش دهید.

استیکر سوال اینستاگرام

این قابلیت در ابتدا برای گپ‌های دوستانه استفاده می‌شد.

اما به سرعت بازاریابان و برندها از این ویژگی استوری استفاده کردند و نرخ تعامل خود را با مخاطبانشان بالا بردند.

استوری اینستاگرام ابزار قدرتمندی است و در طول روز حدود 500 میلیون استوری در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود.

یک سوم استوری‌هایی که بیشترین بازدید را دارند، توسط برندها و کسب و کارها بارگذاری می‌شود.

شما با استفاده از ابزار مدیریت اینستاگرام نوین هاب، می‌توانید به راحتی از قبل استوری و پست‌های اینستاگرام خود را زمان‌بندی کنید تا در زمان معین در اینستاگرام شما آپدیت شود.

بنابراین منطقی است که اینستاگرام به استوری توجه ویژه‌ای داشته باشد و آن را توسعه دهد.

به جز استوری شما از همان روزهای اول اینستاگرام این امکان را داشته‌اید، که در پست‌های اینستاگرامی خود سوال بپرسید و در واقع یک تحقیقات بازار در اشل کوچک انجام دهید.

سوال در پست اینستاگرام

در این مقاله از نوین هاب، چند نمونه از سوالات چالش برانگیز و ایجادکننده تعامل را با هم مرور می‌کنیم.

سوالات چالشی اینستاگرام

از آنها بپرسید کدام یک از محصولات و یا خدمات شما را بیشتر استفاده می‌کنند و چرا؟

با این سوال، شما محصولات محبوب خود را شناسایی می‌کنید و همچنین می‌فهمید که مشتریان از چه محصولی کمتر استفاده می‌کنند.

برای این‌که پی ببرید چرا بعضی از محصولات و خدماتتان کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرند، یک سوال جداگانه از مخاطبانتان بپرسید تا از نقاط ضعف آنها آگاه شوید.

بیشتر مطالعه کنید: 37 آمار مهم اینستاگرام در سال 2019

• از آنها بپرسید بزرگترین مانعی که آنها را از خرید کردن از شما منصرف می‌کند، چیست؟
شما می‌توانید سوالات کلی‌ از مخاطبان خود بپرسید. سوالاتی که به اتفاقات روز حوزه کاری شما مرتبط باشند و مخاطبان را وادار به شرکت در این چالش کند. یا از آنها سؤالات تصادفی، بحث برانگیز، خنده‌دار و عجیب بپرسید (که مستقیماً به شغل شما مربوط نمی شوند). نظر خود را در مورد یک رویداد اخیر بپرسید، چگونه آنها قصد دارند تعطیلات خود را بگذرانند، کتاب مورد علاقه‌شان چیست؟ و …

 

 

بزرگترین دغدغه مشتریانتان را بیابید. برای این‌کار کافیست یک سوال درباره دغدغه‌شان در حوزه فعالیت خود بپرسید تا بتوانید دغدغه‌های آنها را رفع کنید.

مثلا اگر شما دارای برند لباس هستید، از آنها بپرسید، برای کدام لباس بیشترین هزینه را در سال می‌پردازند؟ سعی کنید آن لباس را با هزینه کمتر برای آنها تولید کنید.

یک سوال در پست اینستاگرام از مخاطبان بپرسید و بین جواب‌های درست قرعه‌کشی کنید و در پست بعدی برنده را معرفی کنید و اعتماد ایجاد کنید.
سعی کنید سوال چالش برانگیز باشد و مخاطبان را درگیر پست شما کند.

 

 

 

View this post on Instagram

 

پاسخ اتوماتیک و هوشمند به پیام‌های تلگرام

سلام😌 ‌ مثل همیشه استقبال شما از مسابقه‌های اینستاگرامی مهرماه دیجی‌کالا عالی بود.😊 ‌ 🔸قرعه‌کشی‌ها انجام شد: ‌‌ ‌ ‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌ 🔻 ‌‌برنده‌های مسابقه‌ «روز گردشگری» ‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌ ▪️برنده‌ی سفر به کیش @hamraz9303 به همراه دوستشون @am.racestar که امیدواریم بهشون خوش بگذره ✈️🏝 ‌‌‌‌ 🔻 ‌‌برنده‌های سری ششم مسابقه «👂گوش کن👂» (پاسخ درست: ماشین چمن‌زنی) ‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌▪️برنده‌ی ماشین چمن‌زنی: ‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌ @frshteh_h.f ‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌▪️برنده‌ی کد تخفیف یک میلیون تومانی:‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌ @__emad__84 ‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌🔻 ‌‌برنده‌های مسابقه استوری در جشنواره «تولد به‌خرید» (مربوط به تولد یک‌سالگی سوپرمارکت دیجی‌کالا): ۷ کد تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی برای هفت نفر ‌ ‌‌ ▪️برنده اول (کد تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی): @mahtabservatii ‌‌‌‌‌‌‌‌ ▪️برنده دوم (کد تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی): @ali_soltanii68 ‌‌‌‌‌‌‌‌ ▪️برنده سوم (کد تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی): @abdolrezaashtari ‌‌‌‌‌‌‌‌ ▪️برنده چهارم (کد تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی): @melisajafari ‌‌‌‌‌‌‌‌ ▪️برنده پنجم (کد تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی): @mohammad.zare79 ‌‌‌‌‌‌‌‌ ▪️برنده ششم (کد تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی): ‌‌ @rash.sab ‌‌‌‌‌‌‌‌ ▪️برنده هفتم (کد تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی): ‌‌‌‌‌‌‌‌ @marjannassajpour ‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌🔻 ‌‌برنده‌ ‌‌‌‌‌مسابقه «📣 صداش کن 📣» (جایزه گوشی A50 سامسونگ) مربوط به ۲۸ شهریور: ‌‌ @a.rozhin1387 ‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌به همه برنده‌های عزیز تبریک می‌گیم و به زودی از طریق دایرکت اینستاگرام همین اکانت (@digikalacom) باهاشون تماس می‌گیریم. ‌‌ ‌‌‌‌ ‌‌‌‌⚠️ 🔴⚠️ 🔴⚠️ دقت کنید که با برنده‌های عزیز فقط از طریق همین اکانت وریفای شده‌ی دیجی‌کالا (@digikalacom) تماس گرفته می‌شه و اکانت‌های دیگه‌ای که پیام می‌دن ارتباطی به دیجی‌کالا ندارند ⚠️🔴 ⚠️🔴 ⚠️ ‌‌ ‌‌‌ ‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌⚠️ دقت کنید که نحوه بررسی شرط فالو کردن در مسابقه‌هایی که شرط فالو کردن داشتند به صورت زیر است: در زمان قرعه‌کشی و بعد از مشخص شدن برنده، با هرکدام از پیج‌هایی که باید فالو می‌شدند، اکانت شخص برنده بررسی شد و وجود گزینه‌ی Follow Back نشان‌دهنده‌ی رعایت این شرط،‌ توسط شرکت‌کننده بود. ‌‌ ‌‌‌ ‌‌‌‌ ‌‌باز هم مسابقه‌های جذاب و هیجان‌انگیز دیگه‌ای تو اکانتمون داریم. منتظر باشید 😎

A post shared by Digikala | دیجی‌کالا (@digikalacom) on


مطالعه کنید: دانلود کامنت اینستاگرام

از مخاطبانتان بپرسید که اگر جای شما بودند، چه تغییری در محصول و یا خدمات شما می‌دادند؟

این یکی از جذاب‌ترین سوالات چالشی اینستاگرام است.

با این پرسش، هم از دغدغه‌های مشتری‌هایتان باخبر می‌شوید و هم می‌توانید از پیشنهادات آنها در جهت بهبود خود استفاده کنید.

جلسات پرسش و پاسخ راه بیندازید. از آنها بخواهید از شما هر سوالی که دارند بپرسند.
به آنها فرصت دهید تا پرسش‌های خود را مطرح کنند و به آنها جواب دهید تا رابطه بهتر و قوی‌تری با آنها ایجاد کنید.

استیکر سوال

سپس این پرسش و پاسخ‌ها را در پروفایل خود هایلایت کنید تا اگر برای بقیه هم این سوال‌ها پیش آمد به‌راحتی جواب آنها را پیدا کنند.

سوالات اینستاگرامی

شما می‌توانید ازمتخصصان حوزه خودتان دعوت کنید تا در یک جلسه پرسش و پاسخ با مخاطبانتان شرکت کنند. از چند روز قبل حضور متخصص مورد نظر را اعلام کنید و از مخاطبانتان بخواهید سوالات خود را از او بپرسند.
از مشتریان خود بپرسید که چه نوع محتوایی را دوست دارند در صفحه شما ببینند؟ بله شاید در ابتدا کمی عجیب بنظر برسد. اما گاهی پرسش مستقیم، بهترین راه برای درک مخاطب است.

همچنین بخوانید: هفت ترفند کاربردی الگوریتم اینستاگرام

از آنها بخواهید خدمات شما را از 1 تا 10 ارزیابی کنند. و سپس نتایج را به اشتراک بگذارید. این را بدانید اگر شما انتقادات و نظرهای منفی مشتریانتان را به اشتراک بگذارید، بهتر از به اشتراک نگذاشتن نتایج پرسش و پاسخ‌هاست.

«اگر بخواهید برند ما را در یک کلمه تعریف کنید، آن کلمه چیست؟» این نمونه یک سوال خوب برای دریافت جواب‌های جالب و بالا بردن نرخ تعامل صفحه شماست.

نظرسنجی کنید. با استفاده از استیکر Poll بین دو گزینه نظرسنجی بگذارید و در نهایت نتایج را در استوری بعدی به اشتراک بگذارید. این نظر سنجی می‌تواند راجع به موضوعات کلی تا جزییات محصولاتتان باشد.

نظر سنجی اینستاگرام

مثلا از آنها بپرسید برای این محصول کدام رنگ را ترجیح می‌دهید؟

برای انجام هر چه بهتر این پرسش و پاسخ‌ها به نکات زیر توجه کنید:

برای هر سوال و جواب، یک تصویر مجزا برای پس زمینه در نظر بگیرید. بهتر است تصاویر مرتبط با سوال یا جواب اضافه کنید، اما تصاویر تصادفی نیز به کار می‌آیند.

اگر جوابتان طولانی است بهتر است از ویدیو به جای عکس و متن استفاده کنید. اما سعی کنید ویدیو کوتاه و مختصر باشد.

پرسش و پاسخ استوری

برای پرسیدن سوالات چالشی اینستاگرام سعی کنید که سوالات مختصر و مفید بپرسید.

جواب‌های شما ممکنه طولانی باشه، اما سوال‌هایتان باید کوتاه باشد تا مخاطب بتواند آنها را به سرعت بخواهد و به آنها پاسخ دهد.

سعی کنید بیشتر سوالاتی را مطرح کنید که پاسخ‌های کوتاه 2 تا 5 کلمه‌ای دارند.

با گذشت زمان، وقتی مخاطبان شما با اشتیاق شروع به مشارکت کردند، می‌توانید از آنها سوالاتی طولانی‌تر بپرسید.

سوالات را در ساعاتی بپرسید، که معمولا مخاطبانتان آنلاین هستند.

با جمع آوری داده‌ها از طریق آنالیز اینستاگرام خود و یا با آزمون و خطا در زمان‌های متفاوت و روزهای متفاوت، زمان طلایی برای سوال پرسیدن از مخاطبانتان را پیدا کنید.

مخاطب آنلاین

از قانون 80-20 پیروی کنید. 80% مواقع اجازه دهید تا مخاطبانتان از شما سوال بپرسند و 20% مواقع شما از آنها سوال بپرسید.

نهایتا هفته‎‌ای یک یا دوبار از این جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنید. شما نباید مخاطبتان را با استفاده مداوم از این ویژگی خسته کنید.

در نهایت …

در نظر داشته باشید، بنا به نوع کسب و کار این نوع سوالات از هم متفاوت هستند.

شما باید آزمون و خطا کنید و بررسی کنید که چه نوع سوالی برای مخاطبان شما جذاب‌تر است.

بنابراین با یک یا چند تا از تاکتیک‌های بالا شروع کنید و ببینید کدام یک بیشترین تعامل را با مخاطب ایجاد می‌کند

41 نظر

 • سلام روز بخیر،من نمیتونم توی استوری اهنگ بزارم تنظیماتش چجوریه؟هم ورژن اینستاگرامم آپدیته هم گوشیم،اندرویدم ۷،گزینه موزیک رو توی ایموجی ندارم،ی بار بود فقط هرچی میزنم دیگه نمی بینمش

 • سلام خسته نباشین من یه سوال دارم مثلا یک تیک هست زیر استوری میاد اونو میکشی بالا وارد کانال یا سایتی میشی چطوری اونو فعال بکنیم؟؟؟

  • باید حداقل 10 هزار فالوور داشته باشید تا اون لینک استوری برای شما فعال بشه

 • سلام ببخشید من سه تا از لایو هامو تونسم توی igrvذخیره کنم ولی الان دیگه هر کاری میکنم نمیشه علتش چیه؟

 • سلام من چن وقته موقع لایو زنده که میگیرم؛وموزیک خارجی میزارم وسط لایو متوقف میشه وپیغام میده به دلیل اینکه حاوی موسیقی صدا یا ویدیویی باشد که به فرد دیگری تعلق دارد چرا،؟؟؟

  • چون موسیقی‌ها کپی رایت دارن و متعلق به افرادی هستن که شما باید از آنها اجازه بگیرید

 • با سلام.
  من میخواهم متنهای طولانی به صورت کادرهای متوالی در ایسنتاگرام بنویسم ولی چون راهش را نمیدانم در ورد ویندوز مینویسم و بعد اسکرین شات میکنم برای کپی در اینستاگرام که خیلی کیفیت آن به هم میخورد. اخیرا دیده ام روزنامه ها متنهای طولانی خبری خود را در چندین کادر پشت سرهم در اینستا میگذارند که کیفیت خیلی خوبی دارد ولی با نرم افزارهایی که فکر میکردم مناسب است نتوانستم. لطفا راهنمایی کنید.

 • سلام
  وقت بخیر
  ببخشید چرا ویدئوهای igtv که دوستانم پست میکنن تو فید اصلی من نمیاد؟؟؟
  من دوتا پیج دارم
  تو پیج دوم میاد ولی تو پیج اصلیم که قدیمیه نمیاد
  داستانی شده
  تا الانم هیچکس نتونسته بفهمه مشکل چیه

 • سلام یه سوالی از محضرتون داشتم من میخوام یک چالش توی اینیستاگرامم برگززار کنیم روش کار اینطوریکه ۱۰ تا سوال مطرح کنم ۵ مین زمان بدم بعد از اتمام تایم دیگه استوری اونجا نباشه چون اگه تایم زیاد باشه میرن سرچ میکنن جواب هاشو‌، چیکار کنم که وقتی بعد از ۵ مین استوری پاک کردم اطلاعات اماریش ذخیره بشه چون قراره برنده های هر روز اعلام بشه

  • سلام، خب همچین چیزی ممکن نیست شما می‌تونین استوری رو پاک نکنین اما جوابهایی که بعد اون تایم اومد رو حساب نکنید

 • سلام
  من میخوام شماره ی موبایلم از اینستاگرامم حذف بشه. وارد قسمت تنظیمات پروفایل که میشم شماره رو پاک میکنم, ولی وقتی تایید میکنم میبینم شماره م هنوز هم هست. میخوام تنها راه ارتباطی م با اینستاگرام ایمیلم باشه و شماره ی موبایلم حذف شه. چکار کنم شماره ی موبایلم حذف بشه؟

 • سلام وقت بخیر من اینستاگرامم اپدیت هست ولی یه مشکلی که داره مثلا وقتی استوری یه نفرو باز میکنم که یه سوال گذاشته ، من وقتی چیزی براش تایپ میکنم ارسال نمیشه براش. حالا مشکل چیه؟

 • سلام من فیلترشکنو روشن کردم اینستاگرامم اپدیته اندرویدمم بالاست ولی گزینه اهنگ استوری گزاشتن پیدا نشد .. لطفا بگید از کجا این ویژگی رو پیداش کنم