نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

اینستاگرام فیلتر می‌شود؟

سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور از صدور حکم قضایی برای فیلتر اینستاگرام خبر داد.
جواد جاوید نیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) اعلام کرد که حکم قضایی فیلتر اینستاگرام صادر شده است و منتظر اجماع نظر در این زمینه هستیم ولی اگر صبر کردن فایده نداشته باشد دادستان کشور تصمیم لازم را خواهد گرفت.

همچنین افزود: «اینستاگرام یک بار فیلتر شد و دولت گذشته وعده داد که با کمک فیلترینگ هوشمند می‌تواند این فضا را کنترل کند اما متاسفانه در این زمینه هم هزینه‌های بالایی صورت گرفت ولی به نتیجه‌ای نرسیدیم. هم اکنون دستور قضایی برای فیلتر این سرویس داریم و نظر اکثریت شورای عالی فضای مجازی نیز مبنی بر فیلتر شدن این سرویس است.»

«طبق مصوبات شورای عالی فضای مجازی ترافیک اینستاگرام از یک سطح بالاتر نباید میرفت که متاسفانه رفت و از طرفی براساس مصوبات این شورا باید دولت برای فعالیت این شبکه در کشور مجوز صادر می‌کرد که این کار هم انجام نشده است.»

حال باید منتظر بود و دید که سرنوشت اینستاگرام هم مشابه تلگرام خواهد شد و آیا فیلترینگ اینستاگرام چقدر اثر بخش خواهد بود و بر کسب و کارها چقدر تاثیر خواهد گذاشت!

نظر شما چیست؟ در کامنت‌ها نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

  • اینستاگرام در ایران تبدیل به یک مارکت پلیس بزرگ و در حد دیجی کالاست که شما میتوانید هر کالا و یا خدماتی را دریافت کنید . حذف آن عملا” انجام نشدنی و با وجود دسترسی راحت هر شخص به ض د – ف ی ل ت ر کاری در عمل اشتباه میباشد . راهکار فیلترینگ باعث میشود در ابتدا ریزش و سپس بیشتر این شبکه جذب مخاطب کند چرا که برای تلگرام اینچنین بود . فقط دوایر دولتی از تلگرام حذف شدند که برای عموم مهم نبود .

  • فعالیت در شبکه اجتماعی در ایران تلف کردن وقت و سرمایه است!
    چون هر لحظه شاهد فیلتر شدن و کوچ کاربرا هستیم.


نوین هاب را دنبال کنید