نیاز به ابزاری برای مدیریت کامل شبکه‌های اجتماعیتان دارید؟ کلیک کنید
وبلاگ نوین هاب | اخبار و آموزش شبکه های اجتماعی

تاثر ایموجی روی سئو وبسایت

تاثیر اموجی روی سئو

برخی معتقدند تاثیر ایموجی روی سئو وبسایت بسیار بالاست. اما این نظریه از کجا آمده؟ البته که استفاده از ایموجی در سئو موثر است ولی چگونه می‌توانیم از این تاثیرگذاری استفاده کنیم؟ بسیاری از شرکت‌ها که به تولید محتوا برای وب‌سایت خود مشغول هستند، در قسمت توضیحات متا، از ایموجی‌ها استفاده می‌کنند که توجه مخاطب جلب شود و نرخ کلیک بیشتری بگیرند. اما بیایید ببینیم ایموجی‌ها چگونه در بهبود سئو وبسایت تاثیر می‌گذارند؟

استفاده از ایموجی در سئو چه تاثیری دارد؟

با اینکه نرخ کلیک (CTR) از معیارهای رتبه‌بندی گوگل نیست، ولی تاثیر استفاده از ایموجی‌ها برای جلب توجه کاربر و افزایش تعداد کلیک، بسیار زیاد است. بنابراین کاربران بیشتری به سایت شما سر می‌زنند. اما باید توجه داشته باشید که از ایموجی‌ها درست، بهینه، به‌موقع و به جا استفاده کنید. نکته دیگری که باید به آن دقت کنید، ربط ایموجی‌ها به مطالب و محتوای وبسایت شما است.

اگر شما یک وبسایت رسمی دارید، بهتر است از ایموجی استفاده نکنید. همچنین برای جذابیت و جلب توجه بیشتر FAQ یا همان سوال و جواب‌های وبسایت‌تان، می‌توانید از ایموجی استفاده کنید. این سوالات به‌طور مکرر توسط کاربران وبسایت شما پرسیده شده‌اند و اگر به جذابیت آن‌ها اضافه کنید، بیشتر خوانده می‌شوند و از پرسش مجدد آن‌ها نیز جلوگیری کرده‌اید. استفاده از ایموجی‌ها به تنهایی موجب بهبود رتبه سئو وبسایت شما نمی‌شود، اما اگر از آن‌ها در جای درست و مناسب استفاده کنید نرخ کلیک وبسایت شما افزایش پیدا خواهد کرد. قبل از استفاده از ایموجی، به مخاطب خود فکر کنید.

بررسی کنید که آیا این شکلک‌ها توجه مخاطب شما را جلب خواهند کرد یا نه؟ حتی پیشنهاد می‌کنیم که مدتی به صورت آزمایشی استفاده از ایموجی را امتحان کنید تا بتوانید نتیجه را ارزیابی و آنالیز کنید. اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه و کجا می‌توانید از ایموجی‌ها استفاده کنید؟

برای مثال می‌توانید در قسمت “تماس با ما” وبسایتتان از ایموجی استفاده کنید تا توجه بیشتری به خود جلب کند. یا قسمتی از وبسایت که آدرس مجموعه خود را نوشته‌اید. ایموجی‌ها برای مردم آشنا هستند. به همین دلیل با دیدن یک شکلک خاص و آشنا، سریع‌تر متوجه محتوایی که انتظارشان را می‌کشد، می‌شوند.

تاثیر ایموجی روی سئو

استفاده از ایموجی در عنوان

تاثیر استفاده از ایموجی در عنوان وبسایت بسیار بالاست. اما باز هم باید این نکته را درنظر داشته باشید که نباید به کسب‌وکار و عنوان وبسایت شما بی‌ربط باشد. استفاده از ایموجی در عنوان وبسایت توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند.

برای مثال اگر شما یک فروشگاه لباس دارید، یا کارهای خدماتی انجام می‌دهید، می‌توانید از ایموجی مرتبط با کار خود استفاده کنید. چون گوگل این امکان را فراهم کرده که مخاطب فقط با جستجوی یک ایموجی ساده بتواند به اطلاعاتی که درنظر دارد دسترسی پیدا کند. مثلا کاربر اقدام به جست‌وجوی ایموجی همبرگر می‌کند و فروشگاه‌ها و رستوران‌هایی که در عنوان وبسایت خود از این ایموجی استفاده کرده‌اند به او نمایش داده می‌شوند.

توجه به این نکته نیز ضروری است که اگر از ایموجی‌ها در عنوان استفاده می‌کنید، بهتر است عنوان کوتاه‌تری انتخاب کنید. ایموجی‌ها راهی برای بهتر رساندن منظور شما هستند. به همین دلیل اگر از آن‌ها در عنوان وبسایتتان استفاده کنید، برقراری ارتباط با مخاطب را ساده‌تر خواهند کرد.

استفاده از ایموجی در تگ متا

اول از همه باید بدانید که تگ متا چیست. متا تگ‌ها به کدهای HTML گفته می‌شود که در طراحی سایت از آن‌ها استفاده می‌کنند. البته باید این را بدانید که متا تگ‌ها جزو صفحات اصلی وبسایت نیستند و صرفا برای درک بهتر موتورهای جست‌وجو و کاربر از محتوای سایت طراحی می‌شوند. با استفاده از متا تگ‌ها می‌توانید مخاطب را نسبت به محتوای وبسایت خود آگاه کنید.

به همین دلیل است که گفته می‌شود تاثیر ایموجی روی سئو متاتگ‌ها بسیار زیاد است. چون علاوه بر جلب توجه، مخاطب را با محتوایی که قرار است با آن روبه‌رو شود، بیشتر آشنا می‌کند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که وقتی از ایموجی‌ها در توضیحات متا استفاده می‌کنید، تعداد کاراکترهایی که برای توضیح محتوا در اختیار خواهید داشت محدود خواهد شد.

تاثیر ایموجی روی سئو

گوگل با استفاده از ایموجی، موافق است یا مخالف؟

گوگل در سال 2015 استفاده از ایموجی‌ها را ممنوع اعلام کرده بود. چون ادمین‌های وبسایت و وبمسترها از آن‌ها استفاده بیش از حد و نادرستی می‌کردند. از آن‌جایی که تمرکز گوگل روی کیفیت محتوا است، مخالفت با استفاده از ایموجی توجیه‌پذیر بود. اما این ممنوعیت بیشتر از یک سال طول نکشید. گوگل در سال 2016 با استفاده مجدد از ایموجی‌ها موافقت کرد. اما یک سری محدودیت و فیلتر برای این استفاده در نظر گرفت.

گوگل اعلام کرد که ایموجی‌هایی که استفاده می‌شوند باید با عنوان و محتوای وبسایت هم‌خوانی داشته باشند و در غیر این صورت، رتبه سئو وبسایت را کاهش خواهد داد. بعد از همه این‌ها، گوگل این امکان را برای کاربران فراهم کرد که با جست‌وجوی ایموجی به محتوای مدنظرشان دسترسی پیدا کنند. اما کاربرانی که از ایموجی‌ها در جست‌وجوی خود استفاده می‌کنند بسیار کم هستند. یکی دیگر از قوانینی که گوگل در استفاده از ایموجی وضع کرده است، استفاده بهینه از آن‌هاست.

اگر شما از ایموجی‌ها بیش از اندازه استفاده کنید، وبسایت شما اسپم شناخته می‌شود و در نتایج جست‌وجو ظاهر نخواهد شد. به‌شور کلی می‌توان گفت که گوگل با استفاده از ایموجی‌ها مخالف نیست، اما با استفاده نادرست از آن‌ها چرا. گوگل همواره از نظرات مخاطبان خود برای جلب رضایت بیشتر آن‌ها استفاده می‌کند. ایموجی‌ها هم یکی از این مواردی هستند که گوگل به محض آگاهی از میزان علاقه مردم نسبت به آن‌ها، استفاده‌شان را مجاز اعلام کرده است.

نحوه استفاده صحیح و مناسب ایموجی برای سئو بهتر

اما چگونه می‌توانیم از ایموجی برای نتیجه بهتر در سئو استفاده کنیم؟ برای اضافه کردن ایموجی باید آن‌ها را در برچسب‌های متا تگ خود اضافه کنید. اگر سایتتان اختصاصی نیست و از وردپرس استفاده می‌کنید، باید سراغ پلاگین‌ها بروید. افزونه‌هایی که به شما اجازه می‌دهند متا تگ را به عنوان صفحه به وبسایت خود اضافه کنید، محدود هستند و بهترین افزونه برای این کار Yoast SEO است. اول از همه باید کد ایموجی مدنظر خود را پیدا کنید. وبسایت‌های مشخصی وجود دارند که می‌توانید کد ایموجی‌ها را از آن‌ها پیدا کنید. برای مثال: amp-what، emojipedia و… بعد باید این کد را از HTML به CSS تغییر دهید و از آن استفاده کنید.

تاثیر ایموجی روی سئو

جمع‌بندی

تاثیر ایموجی روی سئو جزو فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل نیست. استفاده از شکلک‌ها باعث جلب نظر مخاطبان می‌شود و تجربه بهتری را برای کاربران رقم می‌زند. به همین دلیل لینک‌های شما در صفحه نتایج گوگل نرخ کلیک بیشتری می‌گیرد و کاربران بیشتری به سایتتان سر می‌زنند. یا اینکه باعث می‌شود تجربه بهتری داشته باشند و بیشتر در صفحات شما بمانند.

در این مطلب درباره اهمیت استفاده از ایموجی در سئو استفاده کردیم و گفتیم که چطور از آنها استفاده کنید تا بتوانید بهتر نتیجه بگیرید.

 

نوین هاب:

نوین هاب یک پلتفرم مدیریت شبکه‌های اجتماعی است. با استفاده از داشبورد حرفه‌ای که این پلتفرم در اختیار شما می‌‌گذارد، می‌توانید همه شبکه‌های اجتماعی خود را به صورت یکپارچه و یکجا مدیریت کنید.

از جمله امکانات این پلتفرم هوشمند، مدیریت و زمان‌بندی محتوا برای انتشار است. می‌توانید محتوای خود را از قبل برای ساعتی که مدنظرتان است، زمان‌بندی کنید. همچنین اگر برای پاسخ‌دهی به کامنت‌های شبکه‌های اجتماعی‌تان نیاز به یک ابزار هوشمند دارید، نوین هاب گزینه بسیار مناسبی برای شماست. می‌توانید کامنت‌های همه شبکه‌های اجتماعی‌‌تان را در یک داشبورد مدیریت کنید.

 یکی دیگر از امکانات نوین هاب، آنالیز شبکه‌های اجتماعی است. نوین هاب با پشتیبانی از 13 شبکه اجتماعی داخلی و خارجی به شما این امکان را می‌دهد که همه ‌آنها را به صور یکجا آنالیز کنید و عملکرد خود را بسنجید.


دستیار شبکه‌های اجتماعی


امکان انتشار هم‌زمان و زمان‌بندی محتوا، مدیریت و دانلود کامنت‌ها، تحلیل و آنالیز همه شبکه‌های اجتماعی در یک داشبورد


رایگان امتحان کنید